Retro Ne Demek? Sözlük Anlamı Eşya ve Astrolojide Retro

Retro sözlük anlamı olarak farklı alanlarda kullanılan bir kelime olup özellikle giyim astroloji ve dekorasyonla ilgili sıklıkla kullanılan kelimenin anlamı Latince kökenli olarak bilinmektedir.

Retro Ne Anlamındadır?

Retro demek bilinçli olarak yakın geçmişin akımlarını, geçmiş modalarını türeten veya taklit eden tarz demektir. İki farklı anlamı bulunan retro özellikleri göz önünde bulundurularak ayrıştırılabilir. En az öncesinde var olan gökyüzü hareketlerinin yorumlanması ile ortaya çıkan astrolojik haritaların özellikleri farklı anlamda ifade edilebilir Dekorasyon ve giyim tarzı ile ilgili olarak da değerlendirilen retro eskiye dönük yine bir zaman diliminde giyilen elbise veya kullanılan eşyaların günümüze uyarlanması haline de bu ad verilebilir. Dekorasyonda örnek olarak retro mobilyalar terimi bir örnektir.

astrolojide retro

Astrolojide Retro Ne Anlama Gelir?

Astrolojide retro ve günlük hayatta çok farklı iki noktada ele alınabilmektedir. Astrolojik anlamı çok yoğun ve detayları bulunan ve bir süreç olarak kabul edilen ve kabul gördüğü tarzla uyumlu ve gökyüzündeki şekillerin yorumlanmasıyla geriye doğru anlamına geldiği bilinmektedir.
Astroloji olaylarında gezegenler arasındaki değişimler ve hareketler olduğu çok kısa süre içerisinde kişilerin hayatlarında yaşanan pek çok değişim de göz önünde bulundurulmaktadır. Merkür retrosu bu ifadelerden bir tanesidir. Bu dönem içerisinde kişilerin hayatlarında etkileşimler olması da pek çok farklı açıdan dikkat çekmektedir. Bu sebeple hareketler ve olaylar da çok dikkatli bir şekilde incelenmelidir.

Retro Dönemi Ne Demektir?

Astrolojide farklı alanlarda değerlendirebilen retro dönemi duraksama ve yavaşlama dönemi olarak adlandırılan ve olayların tamamen etkisi altında olduğuna inanılan bir gezegenin gerileme sürecine denilebilir. Bu zaman dilimi burçların ve burçlara ait özelliklere göre etkilenmeye sebep olduğu belirli bir zaman dilimidir.

doğum haritasında merkür retrosu retro tarzı elbise ve mobilyalar

Retro Döneminin Özellikleri Nelerdir?

Retro dönemi astrolojik etkileri farklı açılardan gözlemlenebilmektedir. En önemlisi de tamamen etkisi altında olduğu dönemde kişilerin hayatında çok önemli noktalarda değişiklikler oluşturması olan retro dönemlerinde astrolojik etkiler burçlara ve yıldızların, gezegenlerin hareketlerine göre incelenebilmektedir.

Retrodan Ayrılınca Olabilecekler Nelerdir?

Retronun ayrılma süreci astrolojik açıdan çok önemli bir yer tutmaktadır. Merkürün gerilemesi ile ortaya çıkan süreçte ayrılıklar, terslikler ve pek çok farklı sorun yaşanması söz konusu olabilir. Fakat kişilerin inancı doğrultusunda tamamen onu etkisi altına alındığında kişilerin kendi seçimlerini değerlendirmek çok daha doğru bir hareket olacaktır.

Retro Etkisi Nedir?

İşlerin yavaşlaması, insan hayatındaki durağan dönemin ele alınması gibi pek çok açıdan değerlendirilebilen Retro etkisi, kişilerin yaşam içerisindeki hayatlarında, olağan akışı değerlendirmek açısından çok önemli bir yer tutmaktadır.

Retroda Ne Yapılması Sakıncalıdır?

Retroda yapılmaması gerekenler muhakkak ki önemli kararların alınması, hayatın akışında yanlış ve zor dönemlerde olmaması gereken durumların için de çokça yıpranmak olacaktır. Tamamen etkisini gösteren ve çok uzun zaman dilimlerinde yoğun bir şekilde etkileşim gösteren retroda yapılmaması gerekenler listelendiğinde hayati kararlardan uzak durulması çok önemlidir.

İçeriği Sevdiklerinizle Paylaşın!

Yorum yapın