Netflix Sürükleyici Filmler – Yerli Yabancı En İyi 25 Film

Netflix sürükleyici filmler ilginin ve merakın yoğun olarak hissedildiği filmlerdir. Bu filmler, uzun süre takip edilen ve izleyici kitlesi olan kişiler tarafından önerilmektedir. İzlenirken aynı zamanda tekrarlanarak izlenmeye devam edilen netflix film serileri diyebiliriz.

Netflix sürükleyici filmler, arasında en çok tercih edilen ve pek çok kişi tarafından önerilen genel filmler şu şekilde belirtilebilir;

sürükleyici netflix filmleri
 1. I Dont Look Up
 2. The Perfection
 3. Bird Box
 4. Suçlu
 5. Dünyanın En şanslı Kızı
 6. Tick,Tick Boom!
 7. Uncut Gems
 8. Hırsızlar Ordusu
 9. El Camino: A Breaking Bad Motive
 10. 1922

Filmler pek çok farklı açıdan incelenebilmektedir. Netflix sürükleyici filmler tamamen kişinin merakı ile doğru orantılı olarak izlenen farklı yapımlar olarak da tanımlanır.

Netflix Sürükleyici Filmler Arasında En Çok İzlenenler

Çekilen binlerce filmin içerisinde Netflix’de en çok izlenen filmler arasında ön plana çıkan filmler aslında göreceli olarak değişmektedir. Ancak bizler fikir olma açısından sizler için imdb puanı yüksek filmlerin listeledik. Abd yapımı yabancı pek çok film seçeneği arasında en çok dikkat çeken film çeşitleri ise şu şekilde.

abd yapımı dram gerilim ve suç konulu orijinal filmler
 1. Red Notice
 2. Dünyayı Ardında Bırak
 3. Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok
 4. Kara Yengeç – Black Crab
 5. Benim Adım İntikam
 6. Kızıl Gökler – Blood Red Sky
 7. Kimdim Ben? AKA
 8. Benim Penceremden – Through My Window

Hangisini izlemek istediğinize karar verebilmek için tamamen kendi isteklerinizi dikkate alarak bir seçim yapmalısınız. Size en uygun film tercihini yapabilmek için tamamen kendi isteklerinizi konu teması anlamında belirtmelisiniz. Komik dram korku macera gibi bu alanlarda bir seçim yaparak kendinize özel bir zaman dilimi oluşturmak daha doğru bir tercih olacaktır. Listesini yaptığımız 8 adet filmin dışında 10 farklı film için videoyu izleyebilirsiniz.

Netflix Sürükleyici Türk Yapımı Filmler

Türkiye’de çok sayıda ve yoğun bir izleyici kitlesine sahip olan Netflix Türk filmleri de farklı türleri ve içerikleri ile dikkat çekmektedir. En çok izlenen ve kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde izlenmeye devam edilen Netflix Türk Filmleri ise şu şekilde listelenebilmektedir;

 1. Hazine
 2. Kül
 3. Müstakbel damat
 4. Kim bu aile?
 5. Sofra sırları?
 6. İyi adamın 10 günü
 7. Kötü adamın 10 günü

Ayrıca fikir alabileceğiniz 5 farklı film önerisi için videoyu izleyebilirsiniz.

Netflix sürükleyici filmleri kapsamında en çok izlenen filmler listesinde pek çok seçenek bulunmasının yanı sıra türlerine ve özelliklerine göre de tercih de bulunabilmek mümkün olacaktır. Özet olarak Aksiyon, komedi, gerilim, fantezi, korku, suç ve aşk filmleri gibi pek çok farklı film türü arasında her insanın kendi zevklerine hitap eden seçimi yapması ile çok daha kaliteli bir zaman geçirmek mümkün olacaktır.

Film konusunda farklı seçeneklerin olmasından daha çok kendinize en yakın hissettiğiniz seçenek önemsenmelidir. Eğlenceli vakit geçirmek isteyen kişiler için müzikal tür ve western türü filmler fazlasıyla mutu olmanızı sağlayacaktır.

Netflix Filmler Hangi Özelliklere Sahiptir?

Film izlerken özellikle heyecanlı Netflix filmleri ve hareketli çok daha etkileyici sahnelerin bulunduğu seçenekler ön plana çıkmaktadır. Ritim ve genişleme gibi farklı açıların görsel bir şölene dönüştürüldüğü soyut görsellerin ve aksiyon içeriklerinin yoğun olduğu filmler farklı özellikleri ile güçlü ve yoğun bir izleyici kitlesine sahiptir. Bu filmlerde cinayet, polisiye ve suçluların takibi gibi pek çok farklı aksiyonun etkileyici özellikleri ile dikkat çekmektedir.

Netflix Neden Çok Sevilen Bir Platformdur?

Farklı ülkelerde yaşayan izleyici kitlesine özgü yerli film seçenekleri sunan Netflix platforma eklediği filmlerin konu ve özellikleri ile dikkat çekmektedir. Tüm dünyada çok sayıda izleyici sayısına ulaşan ender platformlardan biri olarak yayın yapmaktadır. Çevrimiçi yayınları ile de dikkat çeken fakat Netflix film içerik ve konuları ile çok sayıda kişiye ulaşmakta. Her geçen gün çok daha fazla sayıda içerikle potansiyelini arttırmaktadır.

Netflix Ücreti Nedir?

Kullanıcılarına ve izleyicinin odaklandığı alanlara göre belirlenen Netflix ücreti içerik özelliklerine göre paketlere ayrılmıştır. Temel paket, standart paket, Netflix abonelik ücreti olarak ayrılan ücret tarifeleri kullanıcı seçimlerine göre şekillenmektedir.

Netflix Film Paketi Özellikleri Nelerdir?

Kişiye özel hazırlanabilen paketler ise reklamsız ve çok daha profesyonel çekimlerle ekrana yansıtılmaktadır. Kusursuz bir platform olarak dikkat çeken platformda 4K HDR video çözünürlüğü ve indirme, aynı zamanda izleme yetkinlikleri ile bir çok özellik barındırmaktadır.

Netflix en iyi filmler farklı türlerde ve farklı dillere çevrilmiş özellikleri ile dikkat çeken özel seçimlerden oluşan bir listeden oluşmaktadır. Kişisel zevkleriniz ve seçimleriniz doğrultusunda Netflix en iyi filmler arasında bir tercihte bulunarak kendinize ve sevdiklerinize özel zamanlar ayırmamız da mümkün olacaktır.

İçeriği Sevdiklerinizle Paylaşın!

Yorum yapın