İki Yüzlü İnsanlara Tahammül Edemiyorum Diyorsanız Harika Sözler Burada

İki yüzlü insanlara tahammül edemiyorum sözleri genellikle nankör ve herkese kendini farklı bir imaj çizerek gösteren insanlar için kullanılan sözlerdir. İki yüzlü insanlar için gerçek karakter ve hallerinin en şeffaf haliyle ortaya çıkması için tercih edilir. İki yüzlülere sözler can yaktığının farkına varmakta zorlanan kişiler için iletilen ağır sözlerdir. Farklı pek çok durum içerisinde kullanılabilecek ise tahammül edemiyorum  sözleri şu şekilde listelenebilir;

 • Kime ok atmayı öğretirseniz ilk sizi vurur.
 • En kötü insan yapılan iyiliği hiç yapılmamış sayan kişidir.
 • Nankörler iyiliği bilmezler.
 • Nankörler her şeyin maddi bir karşılığı olduğuna inanıp gerçekten değerli olan hiçbir şeye kıymet vermezler.
 • Hak etmeyen için fazla fedakarlık yapmak nankörlüğe kapı açmak gibidir.
 • İnsan ulaşamadığı her şeye heves ederken elindekilerin kıymetini bilmeyi unutur.
 • Yaptığım hiçbir iyiliğin karşılığını beklememek nankörlere verilecek en iyi cevap olacaktır.
 • İki yüzlülük, içimizdeki ayıbın dışa vurumudur.
  – Norman MacDonald
 • Sen iki yüzün olduğu için gurur duyabilirsin ama ben senin gibi iki yüzlü olacağıma yüzsüz olurum daha iyidir.
 • İkiyüzlü insanlarla arkadaşlık kurmak zordur. Bir gün yüzüne gülerler başka bir gün seni görmezden gelirler.
 • İkiyüzlülük çift taraflı kesen bir kılıca benzer, bir tarafı aldattığı insanı keserken, diğer tarafı sahibini keser.
  – Cervantes
 • İkiyüzlü insanlar getirdikleri sözle yararlı olurlar; ama götürecekleri sözle de zararlı olabilirler.
  – Montaigne
 • Bazı insanlarla yüzleşmek zordur, haksız çıkarsın. Çünkü onların galip gelecekleri ikinci bir yüzleri daha vardır. – Bernard Shaw
 • Göründükleri gibi olmalıdır insanlar. Eğer değillerse;hiç görünmesinler daha iyi.
  William Shakespeare
 • Bu dünyada şerefle yaşamanın en etkili yolu, olmak istenilen şey gibi davranmaktır.
  – Sokrates

İki yüzlülere sözler gerçek ve içinizden geçen duyguların anlama uygun tür ve konusuna uygun kelimeler tercih edilerek kendinizi ve araya maske ve paravan koymadan ne güzel sözler ortaya çıkarabileceğiniz tamamen kendi kalbinizden geçenlerin dilinizden çıkışı ile ilgili olabilmesi için iki yüzlü sevgiliye sözler konusuna göz atın.

Özellikle iki yüzlü dost ve arkadaşlar için söylenen ve ay, yıl geçse de unutulmayacak sözleri arayanlar için ‘Allah iki yüzlü insanlardan korusun’ denir. Kişilerin en sevdikleri yüzünden beklenmedik zamanlarda ihanete uğraması tahammül sınırlarını aşan kişiler için ise gerçek maske ortadan kaldırılabilsin diye açık bir dil kullanılarak ‘iki yüzlü insanlara tahammül edemiyorum’ cümleleri kullanılır.

iki yüzlü insanlar yüzüne gülerler ağır sözler

Sağlık ve göz ile görmek bile bazı iki yüzlü insanlarla arkadaşlık yapılamaması için yeterli bir sebep olsa dahi bağ kurmak zordur. Bağ kurulan kişiler için ise ihaneti yakıştırmak ve önce kendi benliğiniz içerisinde kabullenebilmek çok daha ağır bir imtihan olarak kabul edilmelidir.

Yalancı İki Yüzlü İnsanlar İçin Sözler

İnsanlar farklı konularda tamamen kendi istedikleri hallerini ortaya çıkararak kendi menfaatleri doğrultusunda hareket ederek ay geçsede, bazen kendilerini ele vermeden yalan söylemeyi tercih ederler. Yorumlamak istese de bazen sevdikleri ve sevildiklerini sandığı iki yüzlü insanlara sözleri konusuna bakım sağlamak mümkün olsa da ifade etmekte içinden geçen duyguları dile getirmekte zorlanılabilir.

 • Yalan, çok hızlı koşar ama gerçek onu sonunda yakalar. – Thomas Fuller
 • İki yüzlülük, dürüstlükten daha ağır bir yük getirir; çünkü sürekli hatırlaman gereken yalanlar vardır. – Anonim
 • Gerçeği söylemek, yalanı hatırlamaktan her zaman daha kolaydır. – Mark Twain
 • Bir kişi farklı maskeler takarak yaşarsa, sonunda hangisinin gerçek olduğunu kendisi de bilemez. – Anonim
 • İki yüzlü insanlar, güvenin değerini düşüren enflasyondur. – Anonim
 • Yalancının cezası, ona inanılmaması değil; o artık başkalarına inanamaz. – Elbert Hubbard
 • İki yüzlülük, en büyük düşmanlarımızdan biridir; her şeyi katleder ama kendisini öldürmez. – Anonim
 • Yalancılar sadece kendilerine zarar vermez, dinleyenlerin gerçeği bulma yeteneğini de zayıflatır. – Anonim

Kötü olmayı kendi tercihleri olarak benimseyen yapmacık iki yüzlü insanlar asla yaptıklarının farkına varmadan hayatlarına rahatça devam ederken onlarla tahammül edemiyorum diyerek görüşmemek ise kişinin kendi tercihine kalmış bir durum olacaktır. İki yüzlülere sözler ve ağır sözler olarak pek çok farklı şey söylenecek olsa da ‘menfaati bitenin, nankörlüğü başlar’ diyerek etkileyici cümleler göndererek kendi ifade biçiminizle saygı çerçevesinde kendinize olan saygınızı yitirmeden farkındalık oluşturmanız da mümkün olabilir.

insanlarla arkadaşlık insanlarla yüzleşmek gerçek anlamlı sözler

Anlamlı cümleler ile yola çıkıldığında sözleri olduğu gibi içinizden geçtiği en saf haliyle iletmek ve söz üzerinden iki yüzlü demek çok daha gizli bir takip olasılığını da ortadan kaldırarak ‘Herkesin işine yaradığın kadar iyisin bu hayatta’ gibi sözlerle çarpıcı ve iki yüzlülere sözler olarak karşı tarafta canınızı sıkan veya canınızı acıtan kişilere iletmek muhteşem bir tokat atmışcasına rahatlama hissini kişilerin yaşamasına uygun hale getirecektir.

Peygamber Efendimizin İki Yüzlü İnsanlara Sözleri

İslam dinine inanan insanlar peygamber efendimizin sözleri ile konu hakkında sözlerini anlayarak hayatlarına yön vermek için kullanmıştır. iki yüzlü  İnsanlarla arkadaşlık ve dostluk kurmak, konuşabilmek ve hayatlarında yer vermek konusunda zorlanmaktadır. Nankörlükten beslenen kötü niyetli insanlara yüzleşmek zordur. İnsanlarla yüzleşmek ve yaptıkları hatayı insan anlayışı ile bir arada tutarak gösterebilmek oldukça sıkıntılı bir durum olacaktır.

 • İnsanların en fenası; Birine ayrı, diğerini de ayrı görünen ikiyüzlü insanlardır. Hz.Muhammed (s.a.v)

Muhammed İbni Zeyd’den nakledildiğine göre bazı kişiler, dedesi Abdullah İbni Ömerradıyallahu anhümâ’ya gelip:

 • – Biz idarecilerimizin yanına girer ve onlara karşı, oradan çıktığımız zaman söylediklerimizin tam tersi sözler söyleriz, dediler. Bunun üzerine Abdullah İbni Ömer:
 • – Bu sizin yaptığınızı biz, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem zamanında ikiyüzlülük sayardık, cevabını verdi. (Buhârî, Ahkâm 27)

Ebû Hüreyre radıyallahu anh’dan rivayet edildiğine göre Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

 • “Siz insanları madenler (gibi cins cins) bulursunuz. Onların Câhiliye döneminde hayırlı ve değerli olanları, şayet dini hükümleri iyice hazmederlerse İslâmiyet devrinde de hayırlıdırlar. Siz yine en hayırlı kişileri, yöneticilik işinden hiç hoşlanmayanlar olarak bulursunuz. Siz, en kötü kişileri de ikiyüzlüler olarak bulursunuz ki onlar, birilerine bir yüzle diğerlerine bir başka yüzle gider gelirler.” (Buhârî, Menâkıb 1; Müslim, Fezâilü’s-sahâbe 199)

Gerçek ortaya çıkana kadar iki yüzlü insanlara sözler ifade edilse dahi farklı cevaplar alınabilir. Anlama ve algılama da sıkıntı yaşadıkları için de nankörlük yaparken hiç zorlanmazlar.Aksine çok daha iyi hissederek kendilerinde başarmışlık hissi uyanmasına sebep olurlar. Tahammül edemiyorum iki yüzlü insanlara sözler ile ifade edilmek istendiğinde pek çok farklı söz ortaya çıkabilir ‘Bu insanoğlunun nankörlük hastalığıdır’da denilebilir.

‘Hep iyi davran, her dediğini alttan al, gönlünü hoş tutmak için her şeyi yap.’ sözleri de bu tür yorumlama için uygun seçimler olacaktır. Kişilerin kendini ifade etmek hissettikleri üzüntüyü sıkıntıyı dile getirebilmeleri için doğru cümleler olarak ortaya çıkacaktır. Doğru söz ile insanları en farklı noktalarından vurmak, en derinde hatalarının farkına varmaları için anlamlı sözler kullanmak kişilerin en etkileyici silahı olarak karşılarına çıkacak hislerinizin en iyi şekilde karşı tarafa iletilmesini de sağlayacaktır.

İki yüzlü insanlar ile iletişim kurmak konusuna göz atın ve tamamen kişisel mesajlar vermek istediğiniz karşı tarafa doğrudan iletilmesi için de bir adım atmış olabilirsiniz. Göz ile görmek bazen kişilerin inancını arttırsa da bazen görmek istemez ya da karşısındaki insan için iki yüzlü kişiler asla durumlarından rahatsızlık duymadan karşısındaki kişinin canını acıtmaya veya yaptığı iyiliğe karşı nankörlük ederek yanlış hareketlerde bulunmaya devam edecektir.

Hislerini ise  tahammül edemiyorum dediğiniz aşamaya geldiğinizde ne güzel sözler araştırılarak iletmek ve doğru bir iletişim kurmak çok hızlı ve etkileyici bir şekilde canınızın acıdığını ve üzüntünüze sebep olduklarını karşınızdaki kişi veya kişilerin de derinden hissetmelerini sağlayacaktır.

İçeriği Sevdiklerinizle Paylaşın!

Yorum yapın