Hacker Filmleri – İzlenmesi Gereken En İyi 10 Hacker Filmi

Hacker filmleri siber suçlar hakkında ve bilgisayar korsanları hakkında en ince detayların anlatıldığı ve çok fazla bilgi içeriği barındıran film türleridir. Filmi izlemeden önce ne anlattığına dair bilgi sahibi olmak bilgisayar üzerinde kodlama öğrenmekle iyi hacker neler yapabilir öğrenmek aynı anlama gelebiliyor. Film yer aldığı konu üzerinde değerlendirilmeli ve mutlaka yapay zeka üzerinden anlatılan filmleri tür ve içerik olarak teknoloji ilerledikçe similasyonlarının çok daha iyi bir şekilde yapıldığı gözlemlenebilir.

En İyi Hacker Filmleri Hangileridir?

Pek çok farklı çeşidi bulunan filmler arasında apple üzerinden takip edilen ve yer edinen en iyi hacker filmi listesi şu şekilde belirlenebilir;

hacker filmi
 • Ben Kimim? (2014)

Berlin’de yaşayan küresel şöhretin önünde bir bilgisayar korsanı grubunu anlatan filmde yer altı hacker grubunun neler yapabileceğine dair ipuçları ve sürükleyici bir hikayeden oluşan muhteşem bir hikaye anlatılmaktadır.

 • The Matrix (1999)

Gerçek ve similasyon arasındaki gerçeklik ötesi bir yaşantının olabileceğini canlandıran filmin içerisinde Keanu Reeves’in canlandırdığı Neo ve kötü bir karakter olarak bilinen Morpheusun gerçeklik algısına karşı yaşadıkları geniş bir üretim sistemini konu almaktadır. insanların doğmadan bir makine düzeninde üretilmesi ise filmin gerçeklik algısından uzaklaştırarak similasyon üzerinde ortaya çıkan muhteşem bir filmdir.

 • Savaş Oyunları (1983)

Bir savaş similasyonu düşünerek ve gençlerin hayat mücadelesi verdiği ve gittikleri  yerde paintball oynarken içine düştükleri durumları konu alan film çok etkileyici bir düzende ve izlenesi bir durum olarak devam filme dönüştürülebiliyor.

 

 • Hacker (Blackhat) (2015)
 • Hackers (1995)
 • Kod Adı Kılıçbalığı (Swordfish) (2001)
 • Wikileaks: Beşinci Kuvvet (The Fifth Estate) (2013)
 • Zor Ölüm 4 (Live Free or Die Hard) (2007)
 • Tron (1982)
 • Şifreciler (Sneakers) (1992)

En iyi hacker filmleri olarak görülen ve milyonlarca kişi tarafından beğenilen Matrix gerçekliğe çok yakın bir yapı olarak 1999 yıllarında yer aldığı filmler arasında aksiyonu ve heyecanı birlikte yaşatan eşsiz tarzı ve hikayesiyle bilgisayar ortamında hacker filmleri arasında zirvedeki yerini koruyor.

teknoloji ve bilgisayar içerikli en iyi hacker film tam boyutta izle

Hacker Filmleri Ne Anlatır?

Filmler izlenirken tür ve anlatımı çok önemlidir. Siber suçluların anlatıldığı yapılar olarak da bilinen hacker filmleri yasa dışı para transferleri fidye yazılımları gibi pek çok suçu işlerken teknoloji üzerinden yeni gelişmeleri takip ederek bilgisayar uygulaması üzerinden işlemlerini yürütebilir. İyi film izleyicileri apple üzerinden takip ettikleri tür olarak filmleri en özel alanlarında yer vererek defalarca izleme potansiyeline sahip tutkunlardır.

Karmaşık gibi görünen ve zeka sınırlarını zorlayan hacker filmi video olarak çok daha eski zamanlardan günümüze kadar ilgi ile izlenen özel çekimlere sahiptir. Hemen her ay bir yenisinin eklendiği filmleri tutkunları tarafından takip etmek ve özellikle içerisinde barındırdığı gizli soruları yanıtla sistemi ciddi bir kapasite ve ilgi gerektirir.

Chris Hemsworth, Tang Wei, Viola Davis gibi pek çok ünlü ismin yer verildiği Hacker 2015 yılında yayınlanan kendi tür ve film serisi listesinde en üst sırada yerini koruyor ve her ay yayınlandığı tekrarlarında yer aldığı alanlarında çok daha başarılı izleyici kitlesine ulaşmayı başarıyor.

Hacker Filmleri Oyuncuları ve Ana Konusu Nasıl Belirlenir?

Hacker filmleri suç dünyası ve teknoloji bağlantısını ortaya çıkaran ciddi olarak izleyiciyi düşünmeye ve zekasını zorlamaya teşvik eden enteresan ve muhteşem yapılar olarak kabul edilebilir. Ana konu belirlenirken özellikle şaşırtıcı ve etkileyici hikayeler ve uygulamalar görmek muhteşem ve seyircinin kafasında yer edinen muhteşem sonuçlar olacaktır.

Ay olarak özellikle kış zamanları Şubat ayında vizyona giren iyi film örnekleri herkes tarafından fazlasıyla ilgi görüp yıllarca tekrarlanarak hiç sıkılmadan izlenilebilecek örnekler arasında yer alacaktır.

Filmler iyi hacker olmanın yolları ve pek çok farklı yeni özelliği ile ortaya çıkarak izleyici tarafından önce incelenmeli ve ilgi çekmelidir. Hangi ay vizyona girdiği özellikle çok önemli bir yer tutan filmleri yer aldığı oyuncular ise daha da çekici bir hale getirerek hangi yıl vizyona girdiğinden günümüze kadar pek çok farklı noktada ele almak da mümkün olacaktır.

En Bilinen Hacker Türleri Nelerdir?

Kötü amaçlı bilgisayar kullanıcıları hacker filmi olarak izleyicinin yönlendirebileceği gibi programlandırılarak yer aldığı tv sahnelerinde ve beyaz perdede vizyona giren en ilgi çekici yapımlar olarak yer alacaktır. Hacker filmleri bilgisayar üzerinden yürütülen pek işlemi de anlatarak ikiye ayrılırlar. Beyaz şapkalılar ve Siyah şapkalılar olarak bilinen hacker filmleri hacker olmaya özenen kişilerde gösterilerek Lamer ismi ile tanımlanır. 8 ana tür olarak ayrılan hackerler filmi ve anlatımı ile ilgi çekerler.

Bu türler şu şekilde belirtilebilir;

 • Beyaz şapkalı hacker’lar iyi niyetli ve güvenlik duvarına zarar vermeyen kişilerdir.
 • Siyah şapkalı hacker’lar izinsiz olarak güvenlik sınırını aşan kişilerdir.
 • Gri şapkalı hacker’lar yasallık sınırında dolaşan kişilerdir.
 • Yazılım korsanları yazılımları kopyalayarak izinsiz kullanım sağlayan kişilerdir.
 • Hackvisit toplumsal ve politik mesajları dile getirmek için eylem niteliğinde uygulamalarda bulunan kişilerdir.
 • Lamer bir kaç basit program öğrenip hiçbir bilgiye sahip olmadan zarar vermeyi hedefleyen kişilerdi ve genellikle çocuklardır.
 • Script Kiddie Hacker olmaya özenen ve bilgi sahibi olarak tehlikeli işlere kalkışan kişilerdir. Şifre çalmak ve pc dosyalarına erişmeye çalışırlar.
 • Phreaker telefon ağları ve telefon sistemlerini hackleyerek ücretsiz bir şekilde erişim sağlarlar.

Hacker filmleri özellikle bu ayrımları belirleyerek tür gereği videos sistemleri üzerinden anlatım sağlar.

İçeriği Sevdiklerinizle Paylaşın!

Yorum yapın