Hint Filmleri Gelmiş Geçmiş En Çok İzlenen 12 Hint Filmi

Hint filmleri arayışlarınız için izlemekten keyif alacağınız en iyi hint filmlerini sizler için bir araya getirdik. Komedi, dram, aksiyon ve romantik içerikli tüm türlerin yer aldığı, Bollywood-Hint sinemasının en beğenilen filmleri için önerilerimize göz atabilirsiniz. Sürükleyici hikayeler ve farklı bestelenmiş müziklerden oluşan Hint sinemasının bu eserlerini çok seveceksiniz.

Bollywood Sinemasının Imdb Puanı Yüksek En İyi Hint Fimleri

Hindistan Dünya’nın en çok film üreten ülkeleri arasına girmektedir. Filmlerinin çoğu Bollywood film prodüksiyonu ile üretilmektedir. Son zamanlarda oldukça popüler olan bu sinema türünün en iyi örnekleri ise şu şekildedir;

 • Gully Boy

hint filmi

En iyi hint filmi eserlerinden biridir diyebileceğimiz Gully Boy, 2019 yapımı bir filmdir. Filmdeki olay örgüsü yoğun ve şiddetli hava koşullarının yaşandığı Hindistan Mahim Mahal kentinde geçer. Macera dolu filmin imdb puanı 8.2’dir.

Murad Hindistan’da yaşayan 22 yaşında genç bir delikanlıdır. Ailesi oğullarının ileride iyi bir işe girmesi için oldukça çaba gösteren ailelerdendir. Murad son zamanlarda popüler olan ve Hindistan sokaklarında yerini alan rap müzik ile ilgilenmeye başlar. Tek hayali rap müzik konusunda iyi yerlere gelmek olur. Fakat o zamanda sanat ile ilgilenmek fakir kesimler için oldukça zor bir durumdur. Hayallerini ne pahasına olursa olsun gerçekleştirmek isteyen Murad zorlu bir mücadeleye girer.

 • Padmaavat

hint filmlerinden

En iyi Hint filmlerinden olan Padmaavat, güzelliği ile her yere ün salmış Rajput Kraliçesi Padmavati’yi elde etmek isteyen bir kralın, kraliçenin ülkesine savaş açmasını konu ediniyor.

Rajpur kraliçesi Mewar kralı olan Ratan Singh ile evlidir. Bu güzel ve çekici kadını Sultan Alauddin Khiliji oldukça merak etmektedir. Alauddin Khiliji ise kayınbiraderleri, kayınpederi ve amcalarını öldürerek tahta çıktığı bilinen en acımasız ve korkusuz hükümdar olarak bilinmektedir. Bu hükümdar bir gün Mewar krallığına bir saldırı düzenler ve tek amacı görmeyi istediği Padmavatidir.

 • 3 Idiots

imdb puanı ayrıntıları süresi konusu sinemalar

İlgi çeken Hint filmleri arasındaki 3 idiots filmi, Aamir Khan başrolündeki en iyi Hint dizilerindendir. Bildiğiniz üzere Aamir Khan birçok Hint dizisine de başrol oyunculuk yaparak dikkat çekmiş bir karakterdir. Başarılı oyuncunun en beğenilen Dangal, Taare Zameen par, PK gibi filmlerinin içeriğine de https://www.yandoki.com/aamir-khan-filmleri/ içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

3 Idiots filminde yeni mezun olan 3 arkadaşın hikayesi anlatılmaktadır. Bu 3 arkadaşta okulları bittikten sonra yeni bir hayat için çok çabalamaktadır. Özgürlük, başarıya ulaşmak gibi kavramların en iyi şekilde tanımlandığı filmi izleyerek sizler de keyif dolu anlar yaşayabilirsiniz.

 • Sultan

Salman Khan, Anuşka Şarma, Randeep Hooda gibi Hindistan’ın en iyi oyuncularının bulunduğu bir film olan Sultan 2016 yapımıdır. Konusu dövüşçü Sultan’ın hayatı ile ilgilidir. Filmin dikkat çekici müzikleri ise Vishal Shekar tarafından üstlenilmişttir.

Sultan, hem profesyonel hem de kişisel hayatında sürekli sorunlarla boğuşan bir adamdır. Küçük köyünden çıkarak dünyaya ismini duyuran ünlü bir boksör olmuştur. Sultan ile aynı küçük köy de yaşayan ve hayalleri peşinde giden bir diğer kişi de Aarfa’dır. İkili arasında bir aşk vardır ve zamanla körüklenir.

 • Haider

2014 yapımı, İslami hareketlerin olduğu Kashmir bölgesinde geçen bir filmdir. Haider gerçek olaylardan esinlenerek oluşturulmuş bir karakterdir. Aksiyon ve suç içeren bu film her dakikasında sizleri şaşırtmayı başaracak.

Haider babasının kayıp haberini aldıktan sonra doğduğu yer olan Kashmir’e geri döner. Kashmir’e geldiğinde babasının güvenlik güçleri tarafından alıkoyulduğunu anlar. Fakat bu haber yetmez gibi bir de annesi ve amcasının birlikte olduğunu öğrenir. Annesi ve Haider arasında krizlere sebep olacak bu durum babanın ölüm haberi ile birlikte iyice alevlenir. Aradan zaman geçtikten sonra Haider, babasının ölümünde amcasının bir payı olduğunu öğrenir. Babasının intikamı için her şeyi göze alır. 

Konusu Aşk Dram ve Romantizm İçeren En İyi Hint Filmleri

En iyi Hint filmleri arasında türü, dram, aşk ve romantizm içeren filmler arıyorsanız bu listeye bakabilirsiniz.

 • Dil Bechara

Dil Bechara filminin imdb puanı 8.8’dir. Yapımı 2020 yılıdır. Tiroit kanseri, sürekli bağlı olduğu tüple gezmeye mahkûm bir kızın hikayesi anlatılır. “The Fault in Our Stars’ romanından uyarlanmıştır.

Filmde Kizie Basu en büyük hayali Abhimanyu isimli bir müzisyenle tanışmak olan kanser hastası bir kızdır. Kizie bir gün bu müzisyenin dans gösterisini izlemeye gittiğinde Manny isimli, kanser tedavisi görmesinden ötürü tek bacağı kesilmiş bir adam ile tanışır. İkili zaman geçtikçe birbirlerinden çok hoşlanırlar ve yaşadıkları mücadeleleri beraber aşmaya çalışırlar.

 • Dilwale Dulhania Le Jayenge

1995 yapımlı sinemalar içerisinde bulunan, eski bir film olmasına rağmen hint filmlerinde en iyiler arasında sayılabilecek kadar değerli bir yapıttır. Film Raj ve Simran isimli iki gencin aşkını anlatır. Dokunaklı sahnelere yer verilen filmi izlemeden önce göreceğiniz tüm duygusal sahneler için hazırlıklı olun.

Raj ve Simran çocukluk arkadaşıdır. Birbirleri ile araları çok iyidir. Bir gün Simran’ın babası Raj ile olan ilişkisini kesmesini söyler. Simran babasının bu isteğini kötü bir duruma düşmemek için kabul etmek zorunda kalır. Raj ile arasına mesafe koyar. İkilinin beraber aşmak zorunda oldukları birçok olay yaşanır.

 • Hum Aapke Hain Koun

Yönetmenliğini Sooraj R.Bajatya’nın yaptığı Hum Aapke Hain Koun filmi Salman Khan, Mohnish Bahl, Madhuri Dixit gibi önemli oyuncu kadrosu ile de dikkat çekmektedir. Müzikal romantik, drama türü olan Hum Aapke Hain Koun Hint film örnekleri içerisinde tüm zamanların en çok kazandırmış Bollywood filmi olmuştur.

Rajesh ve Pooja evlilik hazırlığı içerisinde olan iki gençtir. Bu gençlerin hazırlıkları esnasında kardeşleri Prem ve Nisha’da birbirlerine aşık olur. Evliliğin ardından Pooja ölünce Nisha Prem’i ne kadar severse sevsin mecburiyetten Rajesh ile evlenmelidir. Bu mecburi düğünün hazırlıklarının olduğu esnada Rajesh, Nisha’nın Prem’e duygularını anlattığı not kağıdını bulur. Gerçeği öğrenen Rajesh, tüm herkesin kaderini ellerinde taşır.

 • Bajirao Mastani

Marathi tarihinden ele alınarak çekilen hint filmini oldukça seveceksiniz. Peshwa Bajirao ve gizli aşkı Mastani arasındaki kuvvetli aşk bağını ve ihaneti anlatan bu filmin konusu şu şekildedir.

Bajiro Kashibai severek evlenmişlerdir. Kashibai, Bajiro’nun annesini de çok sever. Bir gün savaş anında Chattrasal kralı, ailesi ve ülkesi tehlike altında olduğu için Bajiro’dan yardım istemek zorunda kalır. Kral yardım istemeye kızı Mastina’yı gönderir. Bajiroyu gören Mastina aşık olur. Bajiro ile olabilmek için ülkesini bırakarak onun yanına gelir. Bilmediği bir şey vardır ki Bajiro evlidir.

Tüm Zamanların En Güzel ve En İyi Hint Filmleri

 • Life Of Pi

Life Of Pi filmi sizleri genç bir çocuğun akıl almaz maceralarına sürükleyecek. Hem heyecan verici, hem esprili hem de trajik olaylar içeren film sizleri oldukça etkileyecek.

Filmin konusu: Pi Patel Hindistan’da egzotik hayvanat bahçesi üzerinde Pasifik’e doğru olan yolculukta gemi kazası sonucu bir sandal da kalıyor. Sandal da onunla beraber kırık bacaklı bir zebra, sırtlan, orangutan ve 300 kiloluk bir Bengal kaplanı bulunuyor. Hayatta kalan tek insan olarak yaşamına devam eden Pi, bu hayvanlarla beraber yaşam mücadelesi veriyor.

 • Barfi

Filmde Barfi karakteri hem işitme hem de konuşma özürlü bir gençtir. Bu genç Shuriti isimli genç bir kıza aşıktır. Shuritinin ailesi kızlarının normal birisi ile evlenerek iyi bir hayat kurmasından yanadır. Barfi umutsuz bu aşktan yorularak kendisine yeni bir hayat kurmaya karar verir. Jhilmil isimli yeni bir sevgilisi olur. Barfi bazı durumlardan ötürü polis tarafından aramaktadır. Tüm bunların yanında bir de karşısına Shuruti çıkmıştır. Tüm her şeyin karmakarışık olduğu bu süreçte Barfi bir seçim yapmak mecburiyetindedir.

 • Queen

Dram ve komedi içerikli genç bir kadının hikayesin anlatan en iyi hint filmler listesinde yer alabilecek etkileyici bir filmdir.

Düğün hazırlıkları içerisinde olan Rani evlenme gününe çok az bir zaman kala nişanlısı tarafından terk edilir. Büyük bir hüznün içerisine girer. Kendisini toparlayabilmek adına balayı için planladıkları Avrupa gezisinden vazgeçmez. Tek başına balayına çıkar. Bambaşka bir kültürü bulunan topraklarda yeni hayatlar keşfederek, yeni insanlarla karşılaşır.

İçeriği Sevdiklerinizle Paylaşın!

Yorum yapın