En İyi Aamir Khan Filmleri: İzlemekten Sıkılmayacağınız Komedi ve Aksiyon Dolu Film Listesi

Aamir Khan filmleri Hint sinema tarihinin en başarılı film kategorileri arasındadır. Aamir Khan Hint sinemasında son derece popülerdir ve 7 Filmfare ödülü ile 4 Ulusal Film Ödülü almıştır. Aile arasında çocuk, yetişkin her kesimin beğenerek izleyeceği birçok seçeneğe sahip AAmir Khan film serilerini sizler için bir araya getirdik. Öncelikle aksiyon dolu en sevilen Aamir Khan filmleri serisine bir göz atalım.

Aamir Khan Filmleri Aksiyon Dolu En Romantik Çok Sevilen 5 Film

aamir khan filmi

  1. Dangal: Aamir Khan filmler serimizin başında Dangal filmi yer alıyor. Dangal gerçek hayat hikâyesinin anlatıldığı bir AAmir Khan filmi olarak karşımıza çıkıyor. Film 2010 yılında gerçekleştirilmiş olan olimpiyat oyunlarını konu ediniyor. Aamir khan’ın filmde canlandırdığı Mahavir Singh Phogat karakterinin hiç erkek çocuğu olmadığından kız çocuklarını bir güreşçi olarak yetiştirmesinden bahsediliyor. Güreş hayranı olan baba eski güreş teknikleri ile kızı Geeta Phogat ve Babita Kumari’yi yetiştiriyor. Yaşanan birçok olay örgüsü sonucu Geeta Hindistan’da altın madalya kazanarak babasının istediği yerine getiriyor. Her anı macera dolu geçen film, izleyicilerine zamanın nasıl geçtiğini unutturuyor.

 aamir khan filmlerinin

  1. Ghajini: Aamir Khan’ın oldukça beğeni toplayan Aamir Khan Filmlerinin serilerinden olan Ghajini filmi intikam içerikli bir film’dir. Filmde Hindistan’ın zengin iş adamlarından olan Sanjay Singhania nişanlısı Kalpana ile güzel ve mutlu bir beraberlik yaşamaktadır. Yakın zamanda evlilik düşünen çift kötü bir saldırıya maruz kalmaktadır. Mafya diyebileceğimiz Ghajini, Sanjay Singhania’nın önünde nişanlısı Kalpana’yı öldürür. Saldırı sırasında kafasına darbe almış olan Singhania hafızasını kaybeder. Geçen her 15 dakika içerisinde Singhania’nın hafızasından bir şeyler silinir. Singhania Ghanini’yi bulmak ve ondan intikam almak için, her şeyi vücuduna ve deftere not etmeye başlar. Tüm bu işin içinden çıkması gereken Ghajini ise ipuçlarını takip etmelidir.

 dram ayrıntıları göster

  1. Dil Chahta Hai: Bildiğimiz Aamir Khan film konularının biraz dışında olan daha çok genç izleyicilerin beğenisini toplamış film, üç yakın arkadaşın hayatlarındaki zorluklarla başa çıkmalarını anlatır. Üniversite arkadaşı olan bu üç yakın dost farklı kişilik özelliklerine sahiptir. Beraberken sürekli keyifli vakit geçiren bu gençler aşk, kariyer ve aile problemleri ile karşılaşır. Problemleriyle mücadele içerisine giren gençler arada bir anlaşmazlık yaşasa da aralarında ömür boyu sürecek olan bir bağı çoktan kurmuşlardır. Gençliği, gerçek dostluğu ve hayatı anlatan bu film Bollywood sinemasında da önemli bir yer edinmiştir.

romantik komedi aile aksiyon superstar khan filim

  1. Dhoom 3: Nefes nefese bırakacak bir macerayı konu edinen film, Hint bir soyguncunun peşine düşülmesini anlatır. Filmin konusu, 1990 yılında Büyük Hint Sirki’nin sahibi olan İkbal Harun Khan’ın Western Bank of Chicago’ya borcunu ödeyememesi ile başlar. Borcunu ödeyemeyen Khan’ın sirki kapanacaktır. İkbal Khan kaliteli ve eşsiz gösteriler ile sirkin iyi iş yapacağına ve ardından borcunu ödeyeceğine dair banka sahibi Anderson’u ikna eder. Anderson’a sirkte oğlu ile gösteriler yapar fakat Anderson tatmin olmaz ve sirkin kapatma kararının kesin olduğunu söyler. Oğlu Sahir Khan’ında ısrarı bir işe yaramaz ve İkbal çıkardığı silahla kendi başına sıkarak intihar eder. 2013 yılında Sahir Khan Büyük HintSirki’ni yeniden kurmak adına Western Bank of Chicago ve şubelerine soygun düzenler.

en iyi aamir khan filmleri

  1. Thugs of Hindostan: Yapımı 2018 yılı olan film 1795 yılında Hint Yarımadası’nın Hindostan olarak bilindiği zamanlardan bahseder. Kral Sikander Baig, İngiliz komutan Clive tarafından öldürülür. Krallıkta bulunan halk katledilir ve topraklar İngilizler tarafından istilaya uğrar. Kralın kızı Zafira hayatta kalır ve General Khudabaksh tarafından eğitilerek büyütülür. Zafira savaçcı olur. Khudabaksh, Doğu Hindistan Şirketi’ne saldırıda bulunan haydut grubunu organize ederek Hindistan’da tehlikeler yaratır. Diğer yandan John Clive önem görmeyen bir haydut olan Firangi Mallah’ı kendilerine yapılan tehdidi engellemesi adına işe alır. Fakat Frangi bu süreç içerisinde gerçek benliğinin farkına vararak kendisine yeni bir yol çizer.

Komedi Türünde Film Arayışı İçinde Olanlara En Komik Aamir Khan Filmleri

Aamir Khan aksiyon ve macera filmlerinden hariç komedi türünde bazı filmleri ile de izleyicilerinin beğenisini toplamıştır. Bizde sizler için nn sevilen iki komedi filminden olan 3 Idiots ve Peekay filminin konuları hakkında birkaç bilgi verdik.

filmleri aamir khan

  • 3 Idiots: Aamir Khan’ın komedi film serileri arasında en başta geldiğini söyleyebildiğimiz 3 idiots filmi, Hindistan’da 2009 yılına kadar en yüksek gişe rekorunu kırmış film özelliğindedir. Filmin başrol oyuncuları Aamir Khan ile birlikte Kareena Kapoor, Sharman Josh, Boman Irani ve Madhavan’dır. Filmde Hindistan’ın en iyi mühendislik okulunda okuyan üç yakın arkadaşın dostluğu, hayatı ve eğitim sistemine karşı eleştirileri konu edinmektedir.

dram içerikli süperstar film

  • Peekay: Hem komedi hem bilim kurgu kategorisi içerisine alabileceğimiz Aamir Khan filmlerinden Peekay filmi farklı bir hikayeye sahiptir ve araştırma için dünyaya gelen bir uzaylıdan bahseder. Filmin detaylı bir şekilde konusuna gelecek olursak Aamir Khan’ın uzaylı bir insan olarak Rajasthan’da bulunan bir araştırma için çıplak şekilde dünyaya gelir ve uzay gemisinin uzaktan kumandası hırsız tarafından ele geçirilir. Uzaktan kumandasını hırsızdan geri almaya çalışan uzaylı bunu başaramaz fakat hırsızın kaset kaydedicisini alır. Kahkaha dolu filmde kimsenin sormadığı çocukça ve garip sorular soran uzaylı ilginç yönleri ile izleyicilerini keyiflendirmektedir.

AAmir Khan’ın Dram İçerikli Filmleri

Aamir Khan filmleri içerisinde dram, müzikal ve çocuk türünde sayabileceğimiz Taare Zameenn Par ve Secret Superstar filmi duygularınıza hâkim olamayacağınız tarzda etkileyici filmlerdir. Aamir Khan serileri içerisinde izlemenizi tavsiye ettiğimiz bu filmlerin konusuna göz atabilirsiniz.

dangal ghajini lagaan filmler

 

  • Taare Zameen Par: Aamir Khan’ın dram film kategorisine ekleyebileceğimiz Taare Zameen Par filmi ders verici ve eğitici bir filmdir. İzlerken hüzünleneceğiniz ve kendinizi büyüsüne kaptıracağınız filmde, disleksi problemi yaşayan bir çocuğun ailesi ve çevresi bakımından tembel muamelesi görmesinden bahsedilmektedir. Ishaan 3. sınıfta olmasına rağmen okumayı ve yazmayı öğrenemeyen, derslerinde başarısız fakat yaptığı diğer her işte tutarlı disleksi hastalığına sahip bir çocuktur. Başarısızlığı dolayısıyla karamsar ve mutsuz olan Ishaan bir de ailesi tarafından yatılı bir okula verilir. Aslında tam her şeyden umudu kesmişken her şey yeni başlar ve Ishaan burada tanıştığı resim öğretmeni sayesinde hayatını değiştirir.

film peekay amir khan

  • Secret Superstar: Superstar filmi şarkıcı olmak isteyen genç bir kızın serüvenini bizlere anlatıyor. Hindistan’ın küçük kasabalarından birinde yaşayan Insu isminde bir genç kız 14 yaşındadır. Ve tek hayali şarkıcı olmaktır. Babası bu duruma pek sıcak bakmamaktadır. Sert bir adam olan baba, bir gün Insu’nun gitarını bulur ve parçalar. Insu’ya şarkı söylemesini yasaklar. Genç kız üzülür ve tüm hayallerinin suya düştüğünü düşünür. Bir gün Shakti Kumar isimli ünlü bir müzik yapımcısı ile tanışır. Insu bu yapımcı ile beraber sesini tüm herkese duyurmak ve hayallerinin peşinden koşmak için hayatında görmediği maceralara tanık olur.
İçeriği Sevdiklerinizle Paylaşın!

Yorum yapın