Hemoroid Memesi Nasıl İner?

hemoroid memesinin nasıl ineceği ve bu şişlikten kurtulmanın doğal yolu

Günümüzün değişen yaşam koşulları, beslenme alışkanlıkları ya da daha doğru bir ifade ile yanlış beslenme, gebelik, kabızlık, uzun süreli ishal, alkol tüketimi, obezite yani fazla kilolar gibi birçok sebep beraberinde hemoroid sorununu getiriyor ve bu sorunu yaşayan kişiler elbette bu dertten kurtulmanın yollarını arıyor.

Yukarıda saydığımız sebeplerle damarlardaki basıncın artması neticesinde genişleyen damarların anüs dışına çıkması ile oluşan hemoroid memesiyse gerçekten son derece rahatsız edici ayrıca acı verici bir durum olduğu için bu sorundan kurtulmak çok daha önemli bir hale geliyor. Peki, hemoroid şişliği nasıl iner? Ya da diğer bir deyişle hemoroid memesi nasıl iner? İşte bu sorunun yanıtlarını yazımızda bulacaksınız.

Öncelikle altta yatan nedeni çözmek gerekiyor

Hemoroid memesi nasıl iner sorusunun öncelikli yanıtı bu sorunun oluşumuna neden olan etkenin ortadan kaldırılması gerektiği. Örneğin kronik kabızlık sorunu yaşıyorsanız ve basur bu nedenle ortaya çıktıysa mutlaka bu sorunu ortadan kaldırmanız gerekir. Aksi takdirde hemoroid şişliğini indirmek için uygulayacağınız tedaviler geçici olarak işe yarar ancak esas neden ortadan kaldırılmadığı için hemoroid sorunu muhakkak tekrarlar.

Basur memesinin nasıl geçeceği ile ilgili bir öneri.

Sıcak su banyosu yapabilirsiniz

Basur memesi nasıl geçer sorusunun en pratik yanıtlarından biri sıcak su banyosudur. Her gün sıcak suya oturarak hemoroid memesinin inmesini sağlayabilirsiniz. Bu yöntemin uygulanmasında herhangi bir süre ya da tekrar sınırı olmadığını da ekleyelim.

İçeriği Sevdiklerinizle Paylaşın!

Yorum yapın