Aliexpress Kargo Takip

Aliexpress kargo takip nasıl yapılır takip kodu nerden öğrenilir ve nerden sorgulanır detayları ile aktaracağız. Aliexpress kargo takibi ile ilgili yazımızda anlaşılmayan veya takibini yapamadığınız bir durum söz konusu ise yorum kısmından bize yazabilirsiniz.

Aliexpress kargo takip işlemi nasıl yapılır hadi başlayalım!

Aliexpress Kargo Takip Nasıl Yapılır?

Aliexpress kargo takip işlemleri sırasında sitenin izlemiş olduğu bazı yöntemler vardır. Siparişin ne zaman ve nasıl ulaşacağının yanı sıra kargonun durumunu takip etmek için de farklı seçenekler sunulmaktadır. Ancak, yine de siparişinin gelmesi 15 günden fazla sürenler Aliexpress kargo takip konusunda birtakım endişeler taşıyabilirler.

Bu noktada, siparişinizin nerede olduğunu aşağıdaki adımları izleyerek çok rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz.

1. Adım: Aliexpress sitesine üyelik bilgileriniz ile siteye giriş yapmalısınız. Hesabınıza ulaşmanızla beraber her şey daha kolay olacaktır! “My Orders” yani “Siparişlerim” sekmesine tıklayarak vermiş olduğunuz siparişleriniz ile ilgili bilgilerin olduğu sayfaya giriş yapabilirsiniz.

aliexpress kargo takip

 

Siparişlerim sayfanızda bulunan sipariş kodu seçeneğinin hemen yanında bulunan “View Details” “Detayları Göster” butonuna tıklamalısınız.

aliexpress kargo takip

Bu süreçte, karşınıza çıkan sayfada kargonuzun takip kodunu gösteren Logistics Information: bölümü yer alır “View Delivery Detail” butonuna tıklayarak takip numarası ve kargo durumunu görüntüleme şansına erişeceksiniz.

kargonun takibi tnt kargo fiyatları

Bu ekranda kargo durumunu ve sol tarafta yer alan takip numarasını görebilirsiniz. Örnek resimdeki takip numarası: RH146710579TRcopy bu şekilde.

aliexpress kargom nerede ups ücreti

Bu kargo takip numarası ile site dışında sorgulama yapabileceğiniz güncel siteler mevcut. Bazı durumlarda güncel olarak takip etme olanağına sahip olursunuz.

Aliexpress Kargo Takibi Yapabileceğiniz Siteler

Aşağıdaki yurtdışı kargo takip sitelerinden yararlanabilirsiniz.

  • Mobilden takip için https://play.google.com/store/apps/details?id=yqtrack.app
  • https://global.cainiao.com
  • https://packageradar.com/courier/yanwen/tracking
  • https://gonderitakip.ptt.gov.tr

Bu 4 site kargo takibi yapmanız için en iyi sitelerdir. Anlık olarak güncellenme yapmaktadırlar.

Son olarak satın almış olduğunuz ürünün Türkiye’ye teslim edilmesinin ardından bu sefer PTT’nin resmi internet sitesine giriş yapmalısınız. PTT kargo takip sayfasına erişmeniz gerekir. Burada, Aliexpress takip numaranızı kodlamalısınız. Bu işlem ile beraber siparişinizin teslimat bilgilerinizin olduğu adrese ne zaman ulaştırılacağı hakkında en gerekli bilgileri öğrenmiş olursunuz.

Bir başka deyişle, her ne kadar Çin merkezli Aliexpress üzerinden alışveriş yapıyor olsanız da Türk posta şirketi PTT üzerinden Aliexpress kargo takip sorgulama işlemlerini yapmanız istenmektedir.

Ülke sınırları içerisinde bir ürün alsanız dahi size asla ulaşmayan siparişler yüzünden birçok kişinin canının sıkıldığını söyleyebiliriz. Ancak, Aliexpress; bu sıkıntıların hiçbirisini size yaşatmamaktadır. Müşterilerin satın almış olduğu ürünlerin kapılarına kadar gelmesini sağlayan Aliexpress; birbirinden farklı kargo seçenekleri ile de alışverişleri çok daha eğlenceli ve sorunsuz hale getirmektedir.

Aliexpress Kargo Takip Aşamaları Nelerdir?

aliexpress kargo takip işlemleri türkiye ptt kargo fiyatları

Aliexpress kargo takip süreci yukarıda anlattığımız gibi olsa da bazı hususlara çok dikkat etmeniz gerekir. Kargom nerede kaldı düşüncesinden sıyrılmak adına yapmanız gerekenler bulunuyor. Bir başka deyişle, kargo takip aşamalarını bilmelisiniz. İlk olarak, Aliexpress takip numarasının önemli olduğunu söylemeliyiz. Bu numara; satın almış olduğunuz ürünlerin karşılığında verilmektedir. Ürünü satın alıp ödeme yapmanızla beraber satıcı tarafından ortalama 5-10 gün içerisinde kargo takip numarası size iletilecektir.

Kargo Takip İşlemi Kargoların Nerde Olduğu İle İlgili Bilgi Verir

Aliexpress üzerinden satın aldığınız ürünlerin satıcı tarafından kargoya verilme süresi genellikle 5-10 gün arasında değişmektedir. Size ait olan ürünün takip numarası ise ürünün sevkiyat işleminin gerçekleştirilmesinden sonraki 2-3 gün içerisinde sipariş sayfasında görüntülenmektedir. Kargom nerede sorununu yaşamak istemiyorsanız bu noktada dikkat etmeniz gereken farklı bir husus bulunuyor. Daha önce de söylediğimiz gibi Aliexpress’te belki de milyonlarca ürün ve satıcısı yer almaktadır. Bu noktada, güvenilir bir mağazadan veya satıcıdan alışveriş yapmanız gerekir. Her ne kadar Aliexpress tarafından bu hususa karşı önlem alınsa da dolandırılma riskiniz yer almaktadır. Ancak, güvenilir bir satıcı ile kargo takip numarasını elde etmiş olursunuz.

Aliexpress; satın almış olduğunuz ürünlerin kargo takip aşamaları için dört farklı aşamaya sahiptir. İlk olarak, Aliexpress.com’da bulunan siparişlerim kısmına tıklayarak siparişinizin durumunu görüntüleyebilirsiniz. Siparişim bölümünde bulunan gönderi bilgisi seçeneği ile Aliexpress kargo takip işlemlerinizi yapabilirsiniz. Aliexpress’in gönderi bilgisi sayfasında işinize çok fazla yarayacak detaylar bulunur. Gönderi sevk edilmeye hazır, ürün ülkesinden yola çıktı, varış ülkesine ulaştı, teslimat başarılı gibi aşamalar ile Çin’den gelen ürünün Türkiye’ye geliş sürecinde hangi aşamada olduğunu görebilirsiniz. Aliexpress kargo takibi sürecinde ürününüzün genellikle 60 ila 90 gün arasında elinizde olacağını söyleyebiliriz. Ancak, yine de bazı durumlarda ürünlerin ulaştırılmasında birtakım gecikmeler yaşanabilir.

Aliexpress Kargo Ne Zaman Gelir?

Aliexpress kargonuzun güvenilir ellerde olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye’de olduğu gibi kısa mesafeli yerlerde dahi gecikmeler yaşamazsınız. Çünkü, Aliexpress.com; teslimat işlemleri gibi konularda belki de en avantajlı alışveriş sitelerinin başında gelmektedir. Dünyanın neredeyse her ülkesine son derece başarılı bir şekilde teslimat yapılmaktadır. Buna ek olarak, teslimat işlemleri sayesinde müşterilerin ürün takibi yapması ve kargoları hakkında istedikleri bilgiye ulaşması söz konusu olmaktadır.

Aliexpress; dünya genelinde belki de hiçbir online alışveriş sitesinde olmayan geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Ancak, vermiş olduğu hizmetlerin çeşitliliğine aldırış etmeden hızlı, güvenilir ve yüzde yüz sorunsuz ürün teslimat işlemleri yapmaktadır. Bu noktada, Aliexpress’ten ilk kez alışveriş yapacak iseniz bilmeniz gereken bazı detaylar bulunuyor. Daha önce de söylediğimiz gibi satın almış olduğunuz ürünler 60 ila 90 gün arasında bir teslimat süresine sahiptir. Ancak, muhtemelen Aliexpress üzerinden ilk kez alışveriş yapanlar daha 20.günde kargom nerede diye endişe duymaya başlarlar. Buna ek olarak, ürünlerinin nerede olduğunu öğrenmek adına parsel uygulamasından sorgulama yapanlar da bulunmaktadır.

Aliexpress Kargo Takibi İşlemleri İçin Süreç

yapmaya başlamanız için belirli bir zamanın geçmesi gerekmektedir. Ürününüzün belirtilen süre zarfında teslim edilmemesi üzerine ilk olarak ürünü satın almış olduğunuz mağaza satıcısı ile temas kurmalısınız. Ardından, Aliexpress müşteri temsilcisi ile iletişime geçmeniz gerekir. Türkiye’den sipariş verdiyseniz ürününüzün gelmemesinin birden çok sebebi olabilir. Satın almış olduğunuz ürünün içeriği, boyutları ve fiyatı dolayısıyla gümrüğe takıldığını söyleyebiliriz. Siparişiniz gümrüğe takıldıysa vergi ödemesi yapmak zorundasınız. Aksi takdirde, Aliexpress’ten bağımsız olarak ürününüze ulaşamayacaksınız. Bunun yanı sıra, siparişiniz iptal edilmiş olabilir. Bunun için de satıcı ile temas kurmalısınız. Satıcı ile aranızda bir anlaşmazlık varsa ürününüz bu sebepten dolayı elinize ulaşmayabilir. Satıcı ile olan sorunu çözemediğiniz takdirde Aliexpress’e başvurmalı ve duruma göre ücret iadesi istemelisiniz.

Aliexpress standart kargo işleminin dünyanın her yerinden milyonlarca insan tarafından tercih edildiğini söyleyebiliriz. Hem zahmetsiz olması hem de takibinin son derece kolay olmasından dolayı birçok alıcı standart kargo takibi yapmaktadır. Aliexpress üzerinden alışveriş yapmanızın hemen ardından size sipariş kodunun yanı sıra takip kodu da verilmektedir. Takip kodu sayesinde siparişinizin nerede ve hangi durumda olduğunu öğrenebilirsiniz.

Aliexpress kargo takibi için ilk olarak Aliexpress.com sitesine kullanıcı bilgileriniz ile beraber giriş yapmalısınız. Hesabınıza giriş yapmanızla beraber siparişlerim kısmına tıklamalısınız. Sipariş menüsünde yer alan ayrıntıları görüntüle butonuna tıklamanız ile beraber kargonuz hakkında istediğiniz bilgilere ulaşacaksınız. Aliexpress.com; müşterilerinin sorun yaşamaması adına lojistik bilgileri başlığı altında kargonuza ait tüm bilgileri önünüze sunmaktadır.

Aliexpress üzerinden satın almış olduğunuz bir ürünün 60 ila 90 gün arasında bir zaman diliminin ardından elinize ulaştığını daha önce söylemiştik. Ancak, bu kadar süre beklemek istemiyorsanız Aliexpress’in size sunmuş olduğu bir ayrıcalık vardır. Premium kargo adı verilen seçenek sayesinde kargonuza kısa sürede kavuşabilirsiniz. Aliexpress Premium kargo; bilhassa zarar görmeye müsait ürünler için sıklıkla kullanılmaktadır. Siparişlerin kısa sürede elinize ulaşmasını sağlayan bu seçenekten dünya üzerinde milyonlarca insan faydalanmaktadır.

Aliexpress.com üzerinden bahsettiğimiz Premium kargo işlemlerini gerçekleştiren firmalar ise UPS başta olmak üzere USPS, FedEX, EMS ve DHL şirketleri olarak bilinmektedir. Premium kargo seçeneğinde ürününüze en çok 1-3 hafta içerisinde ulaşma şansınız olacaktır. Bu seçenekte de yine kargo takip numarası üzerinden kargonuz ile ilgili en son bilgilere ulaşabilirsiniz.

Aliexpress Kargo Takibi İle Sipariş Durumunu Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Aliexpress; çok geniş ve farklı bir alışveriş dünyasını ayağınıza kadar getirmektedir. Bu noktada, kargo takibi konusunda da önünüzde çok fazla seçenek yer alıyor. Satın aldığınız ürün veya ürünler için sipariş takip işlemine izin verildiğini belirtmeliyiz. Bir başka deyişle, siparişinizin nerede ve ne durumda olduğunu bu sayede öğrenebilirsiniz. Buna ek olarak, ürününüz ile ilgili olarak yapmanız gereken bir eylem olduğuna dair de bilgi alabilirsiniz.

Aliexpress sipariş durumu seçenekleri arasında ödeme bekleniyor ifadesi ile sıklıkla karşılaşabilirsiniz. Bu ifadenin bir ürünün siparişini verdiğiniz ancak ödemesini henüz yapmadığınız anlamına geldiğini söylememiz gerekir. Bir başka deyişle, ödeme işlemini tamamlamadan önce siparişiniz satıcı tarafından kargoya verilmeyecektir. Bunun yanı sıra, ödeme doğrulaması bekleniyor uyarısı ile de karşılaşabilirsiniz. Bu ifade; sizin ödemeyi yaptığınız ancak ödemenin henüz satıcıya ulaşmadığını göstermektedir. Bu noktada, yapmanız gereken bir işlem yoktur. Gönderi bekleniyor ise birçok Aliexpress müşterisinin karşılaştığı bir ifade olarak bilinmektedir. Bu ifade de ödeme işleminizin yapıldığını ve aynı zamanda satıcıya iletildiğini göstermekle beraber siparişinizin sevkiyat için hazırlandığı anlamı da taşımaktadır. Teslimat seçeneği ise siparişinizin satıcı tarafından ilgili kargo şirketine teslim edildiği anlamına sahiptir. Bu seçenek ile beraber Aliexpress parsel sistemi üzerinden siparişinizin ne durumda olduğunu görebilirsiniz. Bitti ifadesi de birçok Aliexpress müşterisinin karşısına çıkmaktadır. Tahmin edileceği üzere satın aldığınız ürün veya ürünlerin artık alıcının elinde olduğunu gösteren bir husus olmaktadır.

Aliexpress üzerinden yapmış olduğunuz alışverişlerde yukarıdaki sipariş takibi süreçlerini sırasıyla atlattığınız takdirde belirtilen zamanda ürününüze ulaşmış olacaksınız. Fakat, bazı durumlarda, farklı ifadeler ile de karşılaşabilirsiniz. Dondurulmuş, iptal edilmiş, kapalı gibi ifadeler gördüğünüz takdirde vakit kaybetmeden satıcı ile iletişim kurmalısınız. Bir başka deyişle, siparişiniz ile ilgili bazı hususlar ters gitmektedir. Sorunu önce satıcıyla konuşarak çözmeye çalışmalısınız. Ardından, Aliexpress ile temas kurup para iadesi talebinde bulunmalısınız.

Aliexpress Ürün Nakliye Hizmetleri

AliBaba Grup’a bağlı olarak yıllardan bu yana varlığını devam ettiren Aliexpress üzerinden alışveriş yapmak son derece avantajlıdır. Bu noktada, satıcıya bağlı olarak farklı nakliye hizmetlerinin size sunulduğunu söylemeliyiz. Satın alma işlemleri sonrasında satıcı ürünleri hazırlamaya başlar. Ardından ise nakliye sürecine geçilir. Bu noktada, ücretsiz kargo seçeneklerinin olduğunu söylemeliyiz. Bir başka deyişle, uygun fiyatlardan alışveriş yaptığınız gibi kargonuz da bedavaya gelmektedir. Standart ve Premium nakliye işlemleri ise daha önce de belirttiğimiz gibi ücrete tabi olmaktadır. Bilhassa Premium nakliye işlemleri ile siparişinize daha çabuk kavuşabilirsiniz.

Aliexpress standart nakliye ve ePacket; hem en avantajlı hem de en çok tercih edilen nakliye seçenekleri arasındadır.

Alibaba grubu güvencesi altında hizmet veren Aliexpress; Türkiye için ise PTT üzerinden ürünlerinizin teslim edilmesini sağlamaktadır. Türkiye teslimat bilgisi için PTT aliexpress takip sistemine giriş yapmalısınız.

Aliexpress Ürün Sipariş Ettim Gelmedi Ne Yapmalı?

Kargom gelmedi diyorsanız yapmanız gerekenleri aliexpress alışveriş yapmak sayfamızda detayları ile aktardık.

Aliexpress adını ilk kez duyduysanız siteye nasıl üye olacağınız ve alışverişinizi nasıl yapacağınız hakkında birtakım tavsiyelere ihtiyacınız olacaktır. Amazon ve eBay gibi sitelere kıyasla yüksek kaliteli ürünleri çok daha ucuza satın almanızı sağlayan dünya çapında bir çevrimiçi alışveriş sitesidir. 2010 yılında kurulan bu site; e-ticaret ve hesaplama konusunda dünyanın önde gelen isimlerinden birisi olan AliBaba’ya aittir.

Aliexpress; piyasaya çıktığı ilk günlerde AliBaba Group bünyesinde yalnızca Çinli firmaların yabancılara satış yapmasını sağlayan bir site olarak faaliyetlerine devam etmiştir. Ancak, ilerleyen zamanlarda, dünyanın en büyük internet şirketlerinden birisine dönüşmüştür. Aliexpress bünyesinde dünyanın birçok yerinden satıcı ve alıcıların bir araya geldiğini söyleyebiliriz. Buna ek olarak, belki de milyonlarca ürün sitede kendisine yer bulmaktadır.

Aliexpress hakkında genel bilgi verdikten sonra siteyi nasıl kullanacağınıza dair özet geçelim! Her şeyden önce, Aliexpress.com’a giriş yaparak kullanıcı hesabı oluşturmalısınız. Sitenin ana sayfasındaki kaydol sekmesine tıklayarak önünüze açılan sayfada ücretsiz bir hesap yaratmanız gerekir. Kayıt formunuza e-posta adresinizi girmelisiniz. Bunun yanı sıra, hali hazırdaki Facebook veya Google hesaplarınızla da kullanıcı hesabı oluşturabilirsiniz. İlk kez hesap oluşturmanızla beraber Aliexpress’e birtakım bilgiler girmeniz şarttır. Adınız, soyadınız, doğum tarihiniz, cinsiyetiniz, uyruğunuz gibi temel bilgiler önemlidir. Bunun yanı sıra, ilgilenmiş olduğunuz ürünler ile ilgili olarak da bilgi vermeniz istenmektedir. Kadın modası, cep telefonu modelleri, abiye elbise modelleri, kulaklık modelleri ve daha birçok ürün kategorisi arasından hangi kategoriyle ilgilendiğinize dair bilgiler vermelisiniz.

Aliexpress Kargo Fiyatları

Aliexpress kullanıcılarını tanımayı hedefleyen bir platformdur. Bu yüzden, siteye bilgi verirken herhangi bir endişe içerisinde olmamalısınız. Medeni haliniz, çocuklarınızın olup olmadığı, çalışmış olduğunuz sektör, maaşınız, ayda en çok ne kadarlık online alışveriş yaptığınız, Aliexpress dışında hangi sitelerden alışveriş yapmayı denediğiniz gibi sorular size sorulabilir. Bu noktada, sorulan tüm sorulara cevap vermelisiniz. Çünkü, bu sorular ile sitenin sizi daha iyi tanıyacağını ve önünüze çok daha kaliteli ve size uygun ürünler çıkaracağını söylemeliyiz.

Aliexpress’e kayıt olduktan sonra her şey çok daha kolay olacak! Kullanıcı profilinizi oluşturduktan sonra sitedeki arama kutucuğu üzerinden istediğiniz ürünü arayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, kategoriler üzerinden de arama yapmanız mümkündür. Beğenmiş olduğunuz ürünleri kısa sürede sepete ekleyebilirsiniz. Ayrıca, çok vakit kaybetmeden ürün satın almak istiyorsanız şimdi satın al butonuna tıklayarak ödeme işlemlerine geçebilirsiniz.

Sonuç olarak, Aliexpress; güvenli ve kaliteli bir alışveriş adına ihtiyacınız olan her şeyi size sunmaktadır. Ancak, siteden ilk kez alışveriş yapacaksanız Aliexpress kargo takip hakkında bilmeniz gerekenler var!

Aliexpress; yukarıda bahsettiğimiz özelliklerine ek olarak son derece güvenilir bir sitedir. Uluslararası sevkiyat sistemine sahiptir. Bir başka deyişle, site üzerinden vermiş olduğunuz siparişler kapınıza kadar ulaşmaktadır. Buna ek olarak, satın almış olduğunuz ürünlerin kargo takip işlemlerini görüntülemenize de imkan verilmektedir.

Hem güvenilir hem de hesaplı olmasından dolayı Aliexpress’in uluslararası piyasada son derece geniş bir alıcı kitlesi yer almaktadır. Bilhassa Türkiye’de internetten alışveriş yapmanın ne kadar sıkıntılı olduğu herkes tarafından bilinmektedir. İnternetten alışveriş yapmanın mayıs ayı dahil her geçen gün daha yaygın hale geldiğini biliyoruz. Online alışveriş sitelerinin sayısı her ne kadar fazla olsa da hepsinin kaliteli olduğunu söyleyemeyiz. Bu noktada, Amazon ve eBay gibi online alışveriş siteleri; dünya çapındaki başarıları ile öne çıkmaktadır. Ancak, 2010’lu yıllarla beraber bu iki siteye çok ciddi bir rakip daha gelmiştir. Aliexpress; hem kaliteli ürünleri hem de son derece uygun fiyatları sayesinde kısa sürede online alışveriş dünyasının favorisi olmuştur. Bu noktada, Aliexpress’in yalnızca satış konusunda değil kargo takibi konusunda da avantajlar içerdiğini söyleyebiliriz.

Türkiye dahil bir çok ülkeden ticaret gerek tüketim gerekse alım satım yapılan aliexpress hem alıcı hemde satıcı için kargo fiyatları konusunda oldukça mütavazi. Alibaba ve aliexpress Türkiye pazarsında ptt, tnt ve ups gibi kargo firmaları ile çalışmaktadır. Özellikle toptan satıcı olan alibaba tüm dünya ülkeleri için kargo gönderim işlemini kolaylaştırmaktadır.

Dünya ülkeleri içerisinde en aktif ticaret sitesi olan aliexpress genel itibari ile ups ile ücreti mukabili kargo işlemlerini sorunsuz yapmaktadır. Kargom gelmedi gibi veya kargo takip ile ilgili soru veya sorunlarınızı yorum cevapla kısmından soru sorabilirsiniz.

İçeriği Sevdiklerinizle Paylaşın!

Yorum yapın