Yerli Komedi Filmleri – Kahkahalara Boğulacağınız 15 Sinema Filmi

Yerli komedi filmleri vurguladıkları mizah ile eğlenceli film kategorileri arasına girer. Bu tür filmler içerdikleri komik kesitler ile biz izleyicilerini hem güldürür hem de bizlere keyifli anlar yaşatır. İşte size farklı senaryolar içeren komedi filmlerinin bazıları.

yerli komedi filmi

Yerli Komedi Fimleri Arasında En Çok İzlenen İmdb Puanı Yüksek 15 Komedi Filmi

  1. Düğün Dernek: Başrollerini Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in paylaştığı Düğün Dernek serisinin ilk filmidir. Seyircileri oldukça güldürüp eğlendiren film, Sivasda fakir bir adamın, oğlunun evlenme istediğini yerine getirebilmesi için yaşadığı olayları anlatır. Vizyona girdiği ilk gün 500 binin üzerinde izlenerek izlenme rekoru kırmıştır. İmdb puanı 3’dür.
  2. Aile Arasında: 2018 yıllarının en iyi yerli komedi filmi olan Aile Arasında başrol oyuncular Demet Evgar ve Engin Günaydın olmak üzere çekilmiştir. Türk aile kültürünü yansıtan samimi bir konuya sahip film halkımız tarafından beğenilerek izlenmiştir. İmdb puanı 8.0 olan bu filmi neşelenmeniz adına bizler de izlemenizi kesinlikle tavsiye ederiz.
  3. Eyvah Eyvah: Konusu Çanakkale’nin Geyikli ilçesinde yaşayan, klarnet çalarak geçimini sağlayan Hüseyin’in Müjgana aşkını anlatan filmin başrolleri Ata Demirer ve Demet Akbağdır. Gösterime 2010 yılında girmesine rağmen serileri ile izleyicilerle buluşmaya devam etmiştir. Filmin imdb puanı 7.1’dir.
  4. Sağ Salim: Film farklı bir komedi stiline sahiptir. 2. Serisi ile de izleyicilerinin beğenisini toplamıştır. Filmdeki Salim karakteri ölümden çok korkmaktadır. Bu durum karşısında yaşadığı etkileyici ve komik anlar konu edilmiştir. Filmin ana kadrosu Fulya Zenginer, Burçin Bildik ve Alperen Saldırandan oluşmaktadır.
  5. Kötü Kedi Şerafettin: Komedi filmleri arasında Türk sinema sektöründe benzerlerine pek fazla rastlamadığımız hayvanların yer aldığı bir animasyon filmidir. Filmin konusu kötü kedi olan Şerafettin ve arkadaşlarının başına gelen talihsiz olaylardır. Yerli komedi filmlerinin farklı örneklerinden olan bu film Bülent Üstün’ün çizgi romanından uyarlanmıştır.
  6. Çakallarla Dans: 2010 yılında serisi başlayan film 2022 yılına kadar 6 serisi ile karşımıza çıkmaktadır. Yakın arkadaşların yaşadığı birçok olay örgüsünü anlatan filmin başrolleri Timur Acar, İlker Ayrık, Şevket Çoruh, Murat Akkoyunlu, Didem Balçın’dan oluşmaktadır. Komedi ile birlikte macera ve aksiyon severlere bu yerli komedi film serilerini izlemeyi tavsiye ederiz.
  7. Karabela: Ailecek veya arkadaşlarınız ile dilediğiniz ortamda izleyebileceğiniz yerli komedi film, hayatı boyunca hep kurallı olan mevcut hiçbir kuralı çiğnemeyen Kudret’in, arkadaşı yüzünden atraksiyon içerisine giren hayatını anlatır. Gösterim tarihi 2018 olan filmin ana kadrosu Cengiz Bozkurt, Seda Bakan, Erkan Kolçak Köstendil’dir.
  8. Yahşi Batı: Stand-up gösterileri haricinde komedi, filmi sektöründe de karşımıza çıktığını söylediğimiz Cem Yılmaz’ın yer aldığı bir filmdir. Gösterimi 14 yıl önce 2009 tarihinde olan filmin konusu Osmanlı yetkilisi Lemi Bey ve Aziz Bey’in trenle yaptıkları yolculuk anında yanlarında bulunan değerli elması treni durdurup soyan haydutlara kaptırmaları ile başlar. Filmde ana karakter olan Cem Yılmaz’a eşlik eden oyuncular Ozan Güven ve Özkan uğur olmuştur.
  9. Ölümlü Dünya: En iyi yerli komedi filmlerinin listesine adını yazdıran Ölümlü Dünya, yönetmenliğini, hepimizin yakından tanıdığı Ali Atay’ın yaptığı bir filmdir. Filmde aileler arası bir hesaplaşmadan bahsedilmiştir. Bu komedi filmi yabancı komedi filmlerine benzetilen türü ile de dikkat çekmektedir. Filmdeki başlıca oyuncular Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul, Sarp Apak şeklindedir.
  10. Yol Arkadaşım: Dostlukları oldukça dikkat çeken isimlerden olan İbrahim Büyükak ve Oğuzhan Koç 2017 ve 2018 yıllarında Yol Arkadaşım komedi filmine ana karakter olarak imza atmışlardır. 2 seriye sahip bu film izleyiciler için aşırı keyifli kahkaha dolu anlar yaşatmış ve yaşatmaya devam etmektedir. Sizlerde bu iki dostun oyunculuğu ile ortaya çıkardığı muhteşem filmi hangi ruh halinde olursanız olun hemen izleyerek neşelenebilirsiniz.
  11. Kolpaçino: Serileri ile Türk komedi filmleri içerisinde en başlarda yer alan, ilk serisi 2009 yılında yayınlanan bir filmdir. Çok fazla insana hitap eden film genellikle 7 arkadaşın başına gelenleri konu edinir. Şefek Sezer, Ali Sürmeli, Hakan Ural gibi bilindik isimlerin yer aldığı film serisi aksiyon ve komedi sevenler için en doğru seçimdir. Serilerine göz atarak izlemeye bir an önce başlayabilirsiniz.
  12. Olur Olur: Vizyona 2014 tarihinde giren filmin konusu, özgüvensiz bir şekilde kendi halinde yaşayan Ali’nin hikayesini anlatmaktadır. Filmde Ali eczanede çalışmaktadır ve bir gün ansızın gelen bir müşteriye aşık olur. Aslında bu müşteri Ali’nin çocukluk aşkıdır ve filmde olacaklar bu durumdan sonra olur. Kerem Çakıroğlu yönetmenliğinde çekilen filmde Alper Kul, Şinasi Yurtsever, Onur Buldu, Yılmaz Gruda gibi isimler yer almaktadır. Film Alper Kul’un seslendirdiği şarkı ile akıllarda yerini almıştır. Sizde o meşhur şarkıya aşağıdaki link üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  13. Recep İvedik: Hepimizin yakından tanıdığı Şahan Gökbakar kimliği ile bütünleşmiş Recep İvedik film serisi 7 adet konu içeriğinden oluşmaktadır. 6. Filmine kadar beyaz perdede yayınlanan filmin son serisini dijital platformda yayınlanmıştır. 1. Filmi 2008 yılında vizyona girmiştir. İzleyici kitle sayısı çokluğundan ve eğlenceli konulara sahip olduğundan komedi türünde oldukça dikkat çekmektedir. Çocuk yetişkin her kesime hitap eden filmde ki Recep İvedik’in akıllara kazınan ve güldürüp eğlendiren repliklerini hatırlayıp tekrar gülümsemeniz adına sizlerle de paylaştık.

İşte Recep İvedik Güldüren Replikler;

 • “Evcil hayvan aranıyor.” Benden olur mu la? Hayvanım ama evcil değilim.
 • Ekinler baş vermeden kör buzağı topallamaz.
 • Bu ne saçma hayat, bu ne serkeş hayat, bu ne dingil hayat ya? Bu ne kopuk hayat, bu ne manyak yaşam tarzı ya, bu ne bohem ya?
 • Agresifim! Kompleksliyim! Ama perdelerimi kaldırınca da kedi gibi bir insanım.
 • Gonuşma layn!

 1. Vizontele: Senaryosunu Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı bir komedi filmidir 2000 yapımı bir filmdir. Film 1974 yıllarında Hakkari’ye televizyon gelmesini konu edinir. Hakkari her şeyin en son ulaştığı yer olduğundan her şeyden habersiz halkın merakı üzerine ortaya çıkan anlar sahnelenmiştir. Yılmaz Erdoğan Demet Akbağ, Altan Erkekli gibi usta isimler bu komedi filminde yer almıştır. Filmin devamı Vizontele Tuuba adında bir seri ile 2003 yılında çekilmiştir.
 2. Kutsal Damacana: Kutsal Damacana, Kutsal Damacana İtmen, Kutsal Damacana Dracoola isimli üç serisi olan film komedi tür yapısı ile izleyen her kesimi eğlendirmeyi başarmıştır. Kutsal Damacana serisinde Şafak Sezer, Ersin Korkut, Şahin Irmak, Eyşan Özhim gibi isimlerin yer aldığı komedi filmi, tüm hayatını gemide çalışarak geçiren Fikret’in İstanbul’a yerleşik hayata geçmek istemesini anlatmaktadır. Arkadaşı Asım ile bunu gerçekleştiren Fikret beklenmedik bir iş ile karşılaşır.

Entrika ve eğlence dolu bu filmi izlemediyseniz hemen izlemenizi tavsiye ederiz.

Yerli Komedi Filmleri Günümüzde Daha Çok Hangi Oyuncular Tarafından Gündeme Gelmektedir?

ziyaretçi süresi ayrıntıları diziler yıl gizlilik oyuncular yorum

Yerli komedi filmleri konusundan çok kadrosu ile de dikkat çeker. İyi ve profesyonel bir kadro ile ortaya çıkartılmış komedi filmlerini halk daha çok tercih eder. Peki hem geçmişten günümüze kadar gelen hem de şu an günümüzde bulunan yerli komedi filmleri kadrosu için sıralama olmaksızın önde gelen isimler kimlerdir?

Komedi filmleri için önde gelen kadın oyuncular ve yer aldıkları bazı filmler şu şekildedir;

 • Adile Naşit: halk tarafından 7’den 70’e herkesin tanıyıp bildiği geçmişten bugüne kadar izini bırakmış bir oyuncudur. Hem filmlerdeki karakteri, hem de neşeli gülüşü ile komedi filmlerinde üst sıralara koyulabilecek biridir.
 • Demet Akbağ: her rolde farklı bir kişiliğe kolaylıkla bürünebilen sanatçı diziler ve filmler olmak üzere çok fazla senaryoda yer almıştır. Hükümet Kadın, Eyvah Eyvah, Hedefim Sensin gibi neşeli komedi filmlerinde rol üstlenmiştir.
 • Gupse Özay: Yalan Dünya dizisi ile ün salmış olan oyuncu, komedi tür içerisinde olan başarısı ile kendini göstermiş bir konumdadır. Deliha, Görümce, Eltilerin Savaşı komedi filmleri ile izleyicilerine keyifli anlar yaşatmaktadır.
 • Büşra Pekin: Çok güzel hareketler bunlar programında skeçleri ile tanıdığımız ünlü Dilberay, Çok Film Hareketler Bunlar, Hadi İnşallah, Fırıncının Karısı gibi birçok komedi filminde de rol alarak izleyicilerine gülünç anlar yaşatmaya devam ediyor.
 • Ezgi Mola: Doğal halleri ve samimi duruşu ile biz izleyicileri etkileyen Ezgi Mola komedi filmlerinde ki başarısı ile de dikkat çekmekte. Oyuncunun Celal ile Ceren, Kocan Kadar Konuş, Maide’nin Altın Günü gibi filmleri oldukça çok izlenen komedi filmlerindendir.
 • Binnur Kaya: Sanatçı komedi tür ile diziler odaklı daha çok ön plana çıksa da Sen Kiminle Dans Ediyorsun, Cinayet Süsü filmleri ile de bilinir.

Komedi filmleri için önde gelen erkek oyuncular ve yer aldıkları filmler de şu şekildedir;

 • Kemal Sunal: Her kesimin sevgisini kazanmış olan, peş peşe çevirdiği filmler ile büyük başarılar kazanıp akıllara kazınan usta oyuncu İnek Şaban, Çöpçüler Kralı, Sakar Şakir filmleri ve daha birçoğu ile komedi tür filmi ile hafızalara kazınmıştır.
 • Rasim Öztekin: Türk tiyatrosu ile birlikte sinemasına da öncülük eden oyuncu Pardon, Düğün Dernek, Mandıra Filozofu gibi filmlerde de yer almıştır.
 • Ahmet Kural: Son zamanların popüler oyuncularından olan Ahmet Kural zirveye kısa süre içerisinde ulaşmıştır. Murat Cemcir ile birlikte rol aldığı Çalgı Çengi, Ailecek Şaşkınız, Baba Parası, Düğün Dernek serilerinde izlenme rekorları kırıp geniş bir kitleye ulaşmıştır.
 • Cem Yılmaz: Stand-up sanatçısı olan Cem Yılmaz komedyen yönünü ortaya koyarak yer aldığı komedi filmlerinde de başarı elde etmiştir. Cem Yılmaz Gora, Arog, Cmylmz, Yahşi Batı, Arif V216, Organize İşler, Pek Yakında gibi seyircilerden büyük beğeni toplayan komedi filmlerinin ana faktörü olmuştur.
 • Şafak Sezer: Günümüzde komedi filmler denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri kuşkusuz Şafak Sezerdir. Yer aldığı tüm filmlerde kendini gösteren aktör Kolpaçino ve Kutsal Damacana serisi ile büyük ün salmıştır. Sanatçının diğer filmleri ise Vizontele, Ketenpere, Yalan Dolan, Gdo Kara Kedi ve daha fazlası olacak şeklinde ilerlemektedir.
 • Şahan Gökbakar: Komedi film serileri içerisinde sürekli devamlılık getiren Recep İvedik serisinde Şahan Gökbakar, Osman Pazarlama, Kayhan, Celal ile Ceren, Zengo gibi filmleri ile de bizlere komedi alanında ki başarılarını gösterir.

Üzüntülü, kaygı dolu ve endişeli anları keyiflendirmeye yarayan farklı oyuncular ve konu içerikleri ile ufkumuzu genişleten yerli komedi filmleri izlenilmesi gerekilen daha birçok seriden oluşmaktadır. Bizlere, güldürme amacı sunmakla beraber ders verici nitelikte kesitler de sunan bu filmler ile sizlerde kendinizle ve sevdiklerinizle eğlence dolu güzel anlar yaşayın. Açın bir yerli komedi filmi ve kendinizi filmin konusuna kaptırarak keyifli zaman geçirin.

İçeriği Sevdiklerinizle Paylaşın!

Yorum yapın