Skinwalker Nedir? Gerçek mi Yoksa Bir Efsanemi?

Bir efsane olarak kabul edilen skinwalker sözlükte anlamı itibariyle bir hayvana dönüşme ya da bir hayvana ait özellikleri barındırma özelliği taşıyan tehlikeli yaratıklar olarak bilinir. Skinwalker efsanesi wikipedia başta olmak üzere ekşi sözlük gibi platformlarda en çok araştırılan bir konudur.

Kelimenin derin anlamına bakılırsa insanları hipnotize ederek zarar vermek, hastalık yayabilmek, korku ve panik gibi duyguların yaşamalarına sebep olabilecek bir gerçek olduğu henüz kanıtlanamamış bir olgu olarak çıkmaktadır.

Bu kelime için derinlemesine bir sözlük araştırması yapıldığında kişilerin kendi bakış açısına göre gerçeklik algısı dışı gelişen korkusal hikayeler de olabilmektedir.

Skinwaker nedir? sorusunun cevabı kısaca hayvana dönüşebilen hızlı hareket eden korkunç sese sahip ve korkunç bir görüntüsü olan hayali varlıklardır.

skinwalker efsanesi sözlükte anlamı

Skinwalker Gerçek Midir?

Gerçekliği hakkında ise çok farklı anlatımlar ortaya çıkmaktadır. Gerçek bir hikayesi olduğuna inanılan ve Amerika ormanlarında gezdiği tehlikeli bir yaratık olduğu söylenir. Skinwalker kelime anlamı itibariylede sesli sözlük içerisinde de kötü niyetli ve farklı canlılara dönüşebilme özelliği taşıyan yaratıklar için kullanılmaktadır.

Bu kelime Navajo halkı tarafından lanetlenen bir kızılderili inanışı olarak kabul edilebilir. ABD’nin Utah eyaletinde ise varlığı bilinen, kanıtlanamamış ancak zarar vereceğine inanılan korkunç bir canlı olarak tabir edilir. Ülkede ayrıca skinwalker efsanesi olarakta bilinmektedir.

Amerika mitolojisinde ise şifacı olarak nitelendirilmeyen bu canlılar, kötü niyetli kelime anlamını taşıyan değişik yaratıklar olarak nitelendiriliyor. Gizemli varlıkların efsanesinin skinwalker ismiyle anılması ise ürkütücü ve korkunç bir duyguyu yansıtmaktadır.

skinwalker gerçek mi ingilizce türkçe kelime anlamı

Skinwalkerler Gerçekte Var mıdır?

Her kültürde farklı anlatılsa da Türkiye sınırları içerisinde böyle bir olaya inanış yoktur. Amerika içerisinde ve farklı eyaletlerinde ise sözde görülen bu olgunun gerçek olarak tanımlanamayan bir mitolojik yaratık olarak anlatılmaktadır. Ayrıca bir çok hikaye içerisinde konu olmaktadır.

Bu sözde yaratıklar kabileler arasında farklı konulara ve farklı bakış açılarına da ev sahipliği yapmıştır. Varlıkların efsane olduğu kanıtlarının ortaya çıkmadığı başka ülkelerde de korkunun hayal gücüyle birleşmesi gibi bir durum olarak çıkmaktadır. Madde olarak gözle görülen elle tutulabilen hiçbir bilgi olmamasına rağmen hayal gücünün ortaya çıkardığı skinwalker, bu tarz bilgileri yayın yapan kuruluşların hızlı bir şekilde yayın yapması ile bir çok kişinin konu hakkındaki meraklarını gidermektedir.

İnanışın dünya üzerinde hızla yayılması ve sözlükte anlamı ne olursa olsun çok daha gerçek bir varlığın olduğuna insanları inandırmaya başlamıştır. Gizemli yaratıklar hakkında ilgi çekebilmek için yapılan haberler ve hayal gücünün zorlandığı hikayelerin yer aldığı kitaplar ile efsanesi gerçek olarak algılanabilen bir durum olabilmektedir. Skinwalker ingilizce olarak da belirtildiği gibi sadece bir inanış ve hikayeden ibarettir.

İçeriği Sevdiklerinizle Paylaşın!

Yorum yapın