Panik Atağa Ne İyi Gelir?

Fiziksel Hiçbir kaynağı olmayan ani korku, endişe, çarpıntı, nefes alma zorluğu gibi belirtilerle kendini gösteren panik atak her geçen gün daha fazla kişiyi etkiliyor ve bu nedenle panik atağa ne iyi gelir sorusu birçok kişinin ortak merakı. Panik atak hastalarının birçoğunda sosyal fobiler de görülüyor ve bu da beraberinde kişinin tüm hayatının olumsuz etkilenmesini getiriyor.

Panik atak sorunu yaşayan bireyler evden çıkamaz hale gelebiliyor, insanlarla iletişim kurmaktan çekinebiliyor ayrıca bu kişilerde alkol ve uyuşturucu bağımlılığının yanı sıra intihar düşüncesi ile hatta intihar teşebbüsü ile oldukça sık karşılaşılıyor.

Tüm bu açılardan bakıldığında panik atağın mutlaka tedavi edilmesi gereken bir sorun olduğu ortada. Peki, panik atağa hangi bitki iyi gelir? Ya da diğer bir ifade ile panik atağın bitkisel tedavi şansı var mı? Bu sorunun yanıtları yazımızda sizi bekliyor.

Panik ataktan kurtulmak için önce bunlardan uzak durmalısınız

Panik atak için herhangi bir bitkisel tedavi uygularken bu tedavinin etkili olmasını sağlayabilmek için panik atak nöbetlerine zemin hazırlayan bazı şeylerden uzak durmanız gerekiyor. Bunlar arasında endişe hissini tetikleyen kafein içeren kahve ve kola gibi içecekler, ertesi gün aşırı endişeye neden olan alkol, her türlü uyuşturucu ve uyarıcı madde sayılabilir. Şunu bilmelisiniz ki bunlardan uzak durmadığınız takdirde herhangi bir tedaviden olumlu sonuç alabilmeniz son derece zor.

Papatyanın yatıştırıcı etkisinden faydalanabilirsiniz

Papatyanın teskin edici etkisi hemen herkesçe biliniyor ve bu sebeple papatya panik atağa hangi bitki iyi gelir sorusunun ilk yanıtlarından birini sunuyor bizlere. Panik atak nöbetlerini azaltmak için tüm aktarlarda kolayca bulabileceğiniz papatya çiçeği kurusundan 2 çay kaşığı kadarını bir çay fincanı sıcak suya atıp demleyip günde iki kez bu doğal çayı tüketmeyi deneyebilirsiniz. Birçok kişi için papatya çayının tadı hoş olmayabilir, eğer siz de sade içmekten hoşlanmazsanız bal ile de tatlandırabilirsiniz.

İçeriği Sevdiklerinizle Paylaşın!

Yorum yapın