Kore Filmleri: Dram, Aksiyon, Korku ve Gerilim Sahneler Sizi Bekliyor!

Kore fimleri, dram, aksiyon, korku ve gerilim gibi türleri ile son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir. Bu içeriğimizde sizler için izlemesi keyifli, en beğenilen tür de kore filmlerini bir araya getirdik.

Aksiyon Dolu Imdb Puanı En Yüksek Kore Filmleri

Kore popüler dizi platformunda olduğu gibi film platformunda da oldukça başarılı yapıtlar elde etmektedir. İşte Kore’nin imdb puanı en yüksek puana sahip filmleri;

 • Parasite (Parazit)

Filmin imdb puanı 8.5’dir. Gösterim tarihi 2019 yılı olan bu filmin içeriğinde Park ailesi, soylarından gelmiş olan servet ile bilinen bir ailedir. Kim ailesi ise yalnızca sokak zekasına sahip bir zenginliği olan ailedir. Bir an da bir şekilde bu iki ailenin fertleri bir araya gelir. Farklı bir düzen, tehditler ve mücadeleler sunan bu film dram, gerilim ve komedi türlerini bir arada yansıtır.

 • Oldboy (İhtiyar Delikanlı)

kore filmi

En iyi Kore filmleri içerisinde yerini alan Oldboy, imdb puanı 8.4 olan bir filmdir. Bu film uzun yıllar boyunca hapiste tutulan bir adamın serbest bırakıldıktan sonra alacağı intikamı konu ediniyor. Kore filmi kategorilerinde aksiyon ve dram türü içerisine giren film Oh Dae Soo isimli bir adamın kaçırılıp 15 sene boyunca eski bir hücrede bırakılması ile başlıyor. Hiçbir açıklama yapılmadan bu duruma düşürülen adam, serbest bırakıldığında eline para, cep telefonu ve pahalı giysiler verilerek bırakılıyor. Başına gelen bu talihsiz durumun sebebini anlayıp çözme konusunda net bir karar veriyor. Bu sırada kendisini kaçırıp yıllarca hapsedenlerin daha büyük bir planı olduğunu anlıyor. Gerçeği bulabilmek için acı ve mücadele dolu anlardan geçiyor.

 • The Handmaiden (Hizmetçi)

Bir Kore filmi olan The Handmaiden, Sarah Waters’nın Fingersimth isimli romanından modern bir şekilde uyarlanarak sahnelenmiştir. Imdb puanı 8.1 olan bu kore filmi yönetmenliğini Chan Wook Park üstlenmiştir. Dolandırıcı tarafından kiralanmış olan hizmetçinin evin hanımefendisine gizliden aşık olmasını konu edinmektedir. Bahsi geçen dolandırıcı kendisini Kont şeklinde tanıtan biridir. Bu dolandırıcı saf görünümlü Japon varis Leydi Hikedo’yu zenginliğinden dolayı elde etmek ister. Leydi’yi kolay kandırıp kendisine aşık edebilmek için Sook-hee’yi onun yardımcısı olarak kiralar. Her şeyden habersiz Sook-hee Leydi’ye aşık olarak işleri karıştıracak.

 • Memories of Murder (Cinayet Günlüğü)

konusu izlenen live imdb puanı aksiyon

8.1 imdb puanına sahip film, kore filmlerine baktığımızda en çok izlenen filmler arasında yer alıyor. Gösterim tarihi 2003 yılında olan film de yönetmen koltuğuna Bong Joon Ho oturmuştur. Polisiye, dram ve aksiyon türlerini içerir. Memories of Murder filminde Güney Kore 1990’lı yılların sonlarına doğru askeri bir yönetimin baskıcı tavırları altındadır. Git gide artan baskılar arasında bir gün tecavüze uğramış bir kadın vahşi bir şekilde cinayete kurban gider. Olayın başına çözümlemek adına lokal polis dedektifi Park Doo-Man getirilir. Park Doo-Man uyguladığı yöntemler ile cinayetten iyice uzaklaşır. Bu sebepten dolayı görevin başına onun yerine Seo getirilir. Seo diğer dedektiften başarılı olmak için her şeyi yapar.

 • Spring, Summer, Fall, Winter…and Spring (İlkbahar Yaz Sonbahar Kış… ve İlkbahar)

Gösterim tarihi 2003 yılı olan, imdb puanı 8.0, dramatik komedi kore filmi. Her izleyenin kendisi için bir anlam ve hayat dersi çıkaracağı bu film, mevsimler üzerinden anlamlandırılmıştır. Usta bir kesişin bir çocuğu yetiştirme serüvenini anlatır. İlkbahar ile başlayan yolculuk sırasıyla diğer mevsimler ile de devam ettiriliyor. Sunduğu görsel şölen ve farklı duygular ile bambaşka bir yolculuk içerisine sürükleyecek olan bu filmi siz de izlenecek kore filmi listenize ekleyebilirsiniz.

 • My Sassy Girl (Hırçın Sevgilim)

kore filmler

Filmin gösterim tarihi 2001 yılıdır, imdb puanı ise 8.0’dır. Elisha Cuthbert, Jesse Bradfort, Chris Sarandon gibi oyuncular başrolünde yer alır. Filmdeki Charlie Bello karakteri sürekli sarhoş bir kıza körkütük aşık olur. Hikaye daha çok bu ikili arasında geçer. Komedi, romantizm ve dramı bir arada sunan bu Kore film serisini de izleyecekler listenize ekleyebilirsiniz.

 • Tae Guk Gi The Brotherhood Of War (Kardeşlerin Savaşı)

En iyi kore filmler listemize Tae Guk Gi The Brotherhood Of War filmi ile devam ediyoruz. Filmin gösterim tarihi 2004 yılıdır ve imdb puanı 8.0’dir. Filmin konusu ise şu şekildir.

950 yılında başlamış olan Kuzey ve Güney Kore arasındaki savaşın olduğu yerde bir araştırma ekibi kazı çalışması yapar. Bulunan bazı eşyalar yardımı ile Bay Jin Tae’ye ulaşırlar. Jin Tae’nin savaş esnasında ağabeyi kaybolduğu için bulunan izler sayesinde onu bulabileceğini düşünür. Geçmiş yıllarda kendi üniversite öğrencisi iken ağabeyinin ayakkabı tamirciliği yaptığı anılara dalar. Ağabeyi tüm hayatını kardeşi ve ailesi için feda etmiştir. Kuzey Kore ile ülkeleri savaşa tutulduğunda Jin Tae, ailesi ile birlikte iç kesimlere doğru olmak üzere yola çıkar. Mola verdikleri bir esnada iki kardeş silah altına alınır.

Gerilim Korku ve Suç İçeren En İyi Kore Filmleri 

 • I Saw The Devil (Şeytanı Gördüm)

kore dizileri

Kore filmlerinin en iyi korku ve gerilim içeren filmlerinden olan I Saw The Devil, 2011 yılı gösterim tarihi ve koreli oyuncuları ile karşımıza çıkıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Kim Jee-Woon oturuyor. Filmin içeriği hakkında özet bilgiler verecek olursak şunları aktarabiliriz.

Filmde Kyung-chul kendini tatmin etmek için insanların canına kıyan psikopat bir seri katildir. Acımasız ve gaddardır. Kadın, erkek, çocuk, yaşlı demeden insanların canına kıyar. Polisler için zor bir karakterdir. Hiçbir adımı tahmin edilemez. Emekli bir komiserin kızı Joo-Yeon’u kaçırarak katleder. Artık herkes ona karşı iyice hırslanmış olur. Dae-hoon katledilen genç kızın nişanlısıdır. Aynı zamanda yetenekli bir ajan olan Dae-hoon intikam için psikopat katile karşı tek başına harekete geçecektir. Soluk soluğa bir olay örgüsü yaşatan film, kore filmler izlenecek listenize mutlaka eklenmesi gereken bir filmdir.

 • Special Delivery (Özel Teslimat)

Korku, gerilim ve suç olaylarının işlendiği Kore filmler serisinin diğer bir filmi. Special Delivery’dir. Gösterim tarihi 2008 yılıdır. Yönetmenliği Dae-min tarafından yapılan filmin konusu şöyledir.

Eun-ha sıradan bir teslimatçı gibi görünse de sıradışı özel teslimatlar yapan biridir. Bir gün aldığı bir iş ile Seul’a gitmek zorunda kalır. Bu defa Eun-ha’nın müşterisi fazla kumar oynadığından dolayı bir an önce ülkeden kaçması gereken bir suçludur. Eun-ha müşteriye gider ve karşısında onu değil oğlunu bulur. Eun-ha bu çocuğun özel biri olduğunu anlar. Sebebi ise çocuğun otuz milyon doları elinde bulundurmasıdır. Bir gün Kyeong-pil isimli polis memuru Eun-han ile karşılaşır. Bu polis memuru aynı zamanda bölgenin kumar şebekesinin beynidir. Kyeong-pil çocuğun elinde yüklü bir para bulundurduğunu çoktan öğrenmiştir. Parayı ele geçirmek için tüm çabasını gösterecektir. Eun-ha’da olayı anladığında çocuğu polisten kurtarmak için gitmesi gereken yere teslim etmeye karar verir.

 • A Tale of Two Sisters (Karanlık Sırlar)

En iyi ve en güzel Güney Kore filmler listesine mutlaka giren A Tale of Two Sisters, anneleri vefat ettikten sonra bir hastalığa yakalanan iki kız kardeşi konu ediniyor.

Suyon ve Sumi annelerinin ölümünün ardından, üvey anneleri eve yerleşmiştir. Baba üvey anne ile kızları arasındaki problemleri sürekli görmezden gelmektedir. İki kız kardeş ve üvey annenin arasındaki düşmanlık ise tahmin edilemeyecek derecede fazladır. Üvey anne, baba ve kızların yaşadığı bu ev düşmanlıkları ve herkesin hafızasından silmek için çaba gösterdiği olayları anlatır.

 • Alive (Saraitha)

Bir şehri gizemli bir virüs etkisi altına alır. Şehir artık yönetilemeyecek bir hale gelmiştir. Şehirde yaşayan insanlar virüsten etkilenmemek için birçok çaba gösterir. Joo-Woo ile Yoo-Bin’de virüsten izole edilen apartman dairesinde hayatta kalabilmek adına mücadele verirler. Yaşadıkları bina etrafında telefon, internet, elektrik her şey kesilir ve onlar için daha zorlu bir savaş başlar. Umut korku ve aksiyon dolu bu filmi sizler de hemen izleyebilirsiniz.

 • The Call (Telefon)

Son yıllarda kore dizileri gibi kore filmleri arasında da sürükleyici bir etki kazanmış olan The Call orijinal Netflix yapımlı bir filmdir. Filmde seri katilin biri 20 yıl sonraki gelecekte var olan bir kadınla aynı evdeki telefondan iletişim kurar. Kendi kaderini değiştirmek için onun geçmişi ve hayatı ile oynar. Zamanın yolculuğu tema edinen bu filmin başrollerinde Park-Shin Hye, Jeon Jong-Seo gibi koreli isimler yer almaktadır.

İçeriği Sevdiklerinizle Paylaşın!

Yorum yapın