Gastrite Hangi Bitki Çayı İyi Gelir?

gastrit tedavi rehberi kitabı önerisi

Son yıllarda birçok kişi yaşadıkları sağlık sorunlarından yan etkileri bulunan ilaçlar yerine doğal yollarla kurtulmaya yöneliyor. İlaçların aksine herhangi bir yan etkisi bulunmayan ve sadece hastalıkları değil kişilerin genel sağlık durumlarını da iyileştiren doğal tedavilerin tercih edildiği hastalıklardan biri de gastrit.

Mide mukozasının yangısı olarak kısaca özetleyebileceğimiz gastrit özellikle yanlış beslenmekten, alkol tüketmekten ve sigara içmekten dolayı ortaya çıkıyor.

Dolayısı ile gastrite iyi gelen bitkisel çay ya da diğer tedavileri uygularken beslenmeye de dikkat etmek, sigara ve alkolden uzak durmak gerekiyor.

Birçok şifalı bitki gastrit tedavisinde kullanılıyor

Gastritin doğal tedavi yöntemlerinden biri şifalı bitkiler. Birçok farklı şifalı bitki gastritten kurtulma şansı sunuyor. Gastrite iyi gelen çay alternatiflerini sizin için derledik,

Aynısefa çiçeği çayı: Tüm aktarlardan bulabileceğiniz aynısefa çiçeğinden 5-6 gram kadarını bir bardak su ile kaynattıktan sonra bu çayı ılık olarak tüketiyorsunuz. Bu kürün ilk bir haftasında her gün iki bardak içerken ilk bir haftadan sonra günde bir bardağa düşürülmesi gerekiyor.

Ebegümeci çayı: 6 gram kadar ebegümecini bir bardak kaynar suya atıp 10 dakika kadar demledikten sonra günde 3 bardak içiyorsunuz.

Sarı kantaron çayı: Birçok hastalıkta kullanılan sarı kantaron gastrit tedavisinde de etkili yöntemlerden biri. 5-10 gram sarı kantaronu bir bardak suda 10 dakika demleyip Öğle ve akşam yemeklerinden önce içmek gastrit sorununun azalmasına ciddi anlamda yardımcı oluyor.

İçeriği Sevdiklerinizle Paylaşın!

Yorum yapın