En İyi Yabancı Diziler: İzlerken Keyif Alacağınız 28 Amerikan Dizisi

En iyi yabancı diziler arayışındaysanız doğru yerdesiniz. Sizler için izlenmesi en çok tavsiye edilen komedi, dram, macera türünde birçok yabancı diziyi bir araya getirdik.

İşte izlenmesi gerekilen en iyi yabancı diziler;

 • La Casa De Papel: Son zamanların en fenomen dizilerindendir. Netflix platformunda tüm sezonları yayınlanmıştır. Dizide bir soygun hikayesi değil soygunlar serisi yer almaktadır. Her karakter farklı bir yöntemle işin içindedir. Karanlık, kasvet, macera hepsinin bir arada bulunduğu İspanyol sinemasının bu güzel yapımını çok seveceksiniz ve her serinin bağımlısı olacaksınız.
 • How I Met Your Mother: Toplam 9 sezonuyla ilk yayınlandığı tarihten beri akıllara kazınan dizi, Ted Mosby’nin 2030 yılında çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştığını anlatması ile başlıyor. Sürekli geçmişe dönen dizide Ted Mosby’nin arkadaşları ile olan maceralarına ve aşklarına şahit oluyoruz. Dizideki renkli karakterlerden olan Barney, Marshall, Lily ve Robin’le çok eğleneceksiniz.
 • Mr Robot: Dizide Elliot karakteri gündüzleri genç bir siber güvenlik mühendisidir. Geceleri ise hackerlik yapan siber bir korsandır. Bir gün yeraltı korsan grubu onunla irtibata geçmek için şirketin sistemine zarar verir ve Elliot kendisini büyük bir karmaşıklığın içerisinde bulur.
 • Mr Bean: Komik maceralar yaşayan talihsiz kahraman Mr.Bean Fransız Riviera’sına tatile gider ve amacı hem tatil yapıp hem film çekmek olur. Karakter bu istediği karşısında birçok komik tuzakla karşılaşır. Rowan Atkinson’un canlandırdığı eski bir dizi olan Mr Bean Atkinson’un tabiriyle ‘yetişkin adam bedeninin içindeki çocuk’ olan Mr. Bean’in maceralarını anlatır.
 • Narcos: Ünlü Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ı yakalaması için, Javier Pena Birleşik Devletler tarafından Kolombiya’ ya yollanır. Javier Pena, Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi’nde çalışan Meksikalı bir ajandır. Dizide amaç edinen konu dünya çapında yayılmış olan uyuşturucu şebekesini engellemek adına kolluk kuvvetlerinin çalışmalarıdır.
 • Who: Dizide doktor olarak bilinen fakat aslında dünya dışı yaratık olan zamanda yolculuk yapan Zaman Lordu’nun maceraları konu edinmektedir. Doktor, TARDIS adındaki bilince sahip ve zamanda yolculuk edebilen uzay gemisi ile evreni araştırmaktadır. Bu uzay gemisi dışardan 1950’lerden kalma bir polis kulübesi gibi görünmektedir.
 • The Walking Dead: Dizide başrol oyuncular Andrew Lincoln, Jon Bernthal, Sarah Wayne Callies şeklinde devam eden dizi tarihteki en çok izlenen kablo drama dizisi olmuştur. Her sezonda farklı konu ele alan dizi zombi sürüsüne karşılık kendi insanlıklarını dengelemeye çalışan kişileri ele almaktadır. Bilim kurgu, aksiyon ve drama içeren bu diziyi anlatmakla bitiremeyeceğimizden izleyerek yaşamanızı tavsiye ederiz.
 • Supernatural: En iyi Amerikan dizileri arasına girmiştir. Dizide başrol oyuncular Dean ve Sam’dır. Dizi bu iki kardeşin maceralarını ele alan bir konudan ibarettir. Kardeşler, insanların gerçekte var olmadığını düşündüğü hayalet, yaratık tarzı şeylerin avcılığını yapmaktadır. Duygusal, dramatik ve korku dolu maceralar içeren bu diziden izleyenler oldukça keyif alıyor. 

En İyi Yabancı Diziler MDB Puanı Yüksek

 • Dexter: imdb puanı 8,7

yabancı diziler

Dexter (Michael C. Hall) Miami’de yaşayan bir karakterdir. Bir polis departmanında analizci olarak çalışmaktadır. Dexter’ın kimsenin bilmediği gizli bir hayatı da bulunmaktadır. Herkesten gizlediğini düşündüğü bu hayatında geçimini seri katil olarak sürdürmektedir. Annesini küçük yaşta kaybeden Dexter’ı küçük yaşta çalışmış olduğu polis departmanında bulunan Harry Morgan evlat edinmiştir.

Sıra dışı bir karakteri anlatan dizi, suç ve gizemli olayları sevenler için idealdir.

 • House: imdb puanı 8,7

yabancı dizi

Dr.House (Hugh Laurie) New Jersey’deki kurgusal olan Princeton-Plainsboro Eğitim Hastanesi’nde çalışmaktadır. Huysuz bir doktor olan House aynı zamanda ünlü ve uzmandır. Problemlerini çözemediği ve sağlığına tekrar kavuşturamadığı hasta yok denilebilir. House hastalarına temasta bulunmamaya özen gösteren bir doktordur. Ancak ekibindeki doktorlar onu çok zorlarlar.

Dizi bu tarz olaylar etrafında dönmektedir. Medikal drama türü özelliğini taşıyan bu diziyi bu tarz konulara ilgi duyuyorsanız çok seveceksiniz.

 • True Detective: imdb puanı 8,9

yok kurulum yılında yayına

En başarılı ve dedektiflik türünde en çok izlenen diziler konumunda başta bulunan True Detective, iki sezondan oluşmakta. İki sezonun da birbiri arasında bir bağ bulunmamakta. İlk sezonu daha çok beğeni toplayan dizi, emniyet şubesinin iki cinayet masası dedektifinin bir seri katili yakalamaya çalışmasını konu ediniyor. 17 yıl boyunca Lousiana’da yakalamaya çalıştıkları seri katil olayında soruşturma derinlere indikçe bu iki karakterde kendilerini sorgu masasında buluyor.

 • Friends: imdb puanı 8,9

dizi imdb suresi the whirl

Romantik ve komedi türü en iyi yabancı dizi arayışında olanlar için bir grup arkadaşın hayatı üzerine şekillendirilmiş bu dizi iyi bir seçenek olacak.

Dizi de 20’li yaşlarda altı yakın arkadaş 1990’ların Manhattanı’nda hem iş hem aşk hayatını sürdürmeye çalışıyor. 10 sezon süren bu maceralarda karakterler Courteney Cox’un gergin Monica’sı, Jennifer Aniston’ın şımarık Rachel’ı, Lisa Kudrow’un uzaylı Phoebe’si, Matt Le Blanc’ın şapşal Joey’i, Matthew Perry’nin alaycı Chandler’ı ve David Schwimmer’ın pasaklı Ross’u olarak karşımıza çıkıyor.

 • The Office: imdb puanı 9

dizinin oyuncular netflix konu alan dizileri

The Office, Dunder Mifflin kağıt Şirketi’nin Scranton şubesinin çalışanlarını konu almaktadır. Ofis çalışanları her gün farklı kişilikli patronlarına katlanmaya devam ederler. Çalışanların da çok düzgün olduğu söylenemez. Dizi 9 sezondan oluşur ve dizinin her bölümünde şirket çalışanlarının her sene başına gelen farklı olaylara şahit olunur.

Dizi Emmy ve Altın Küre ödülü almış diziler arasındadır. 

 • Sherlock: imdb puanı 9,1

sezon temmuz ayi amerikan dizileri

Suç, dram ve gizem içeren yabancı diziler arayışında olanlara efsanevi karakter Sherlock Holmes tarafından çözülen gizemleri konu edinen bu Sherlock filmi şiddetle tavsiye edilmektedir. Dizide Sherlock Holmes bir dedektiftir ve tesadüf eseri tanıştığı Dr. John Watson adında bir destekçisi vardır. Ev arkadaşı olup birlikte iş yapmaya başlayan bu ikilinin maceraları yeni taşındıkları mahallede yaşanan cinayette polise yardım etmeleri ile başlar.

 • Game of thrones: imdb puanı 9,2

alıyor oldukça ayrıntıları goster en iyi dizileri

Buz ve Ateşin Şarkısı romanlarının lüks uyarlaması olan bu dizi en iyi diziler arasına girmiştir. Dizi size fantastik bir evren sunar. Dizi orduları küle çeviren ateş püskürten ejderhalar, bir balıkçı köyünün savunmasını ezen bir buzlu zombi sürüsü tarzında fantastik olaylardan oluşmaktadır. Dizideki olay kıtaya hâkim olmaya çalışan Westeros ismindeki köklü ailelerin siyasi mücadelesidir.

İzleyicileri tarafından oldukça beğenilen bu diziyi izlemediyseniz sizde hemen başlayın.

2022 Yılında Çıkarak Oldukça Popüler Olan Yabancı Diziler

2022 yılında çıkan yabancı diziler de şu an günümüzde oldukça popüler olmuş durumdadır. Vaktiniz varsa izlenmesi gerekilen bu dizileri de izlemenizi tavsiye ederiz.

2020 yılı en iyi yabancı diziler serisi;

 • Wednesday
 • The Sandman
 • Heartstopper
 • 1899
 • Interview With the Vampire
 • Andor
 • Pachinko
 • Severance
 • House of The Dragon
 • Peacemaker
 • The Lord of the Rings: The Rings Of Power
 • Dahmer
İçeriği Sevdiklerinizle Paylaşın!

Yorum yapın