Damar Sözler – Güzel ve Özel Anlamlar İçeren Damardan Sözler

Damar sözler, yaşanılan umutsuzlukları ve depresif ruh hallerini en iyi şekilde anlatan sözlerdir. Bireyler dile getiremediği düşüncelerini bu sözler yardımı ile ifade edebilir. Damar sözler bazı zamanlar da sitemkarlığı ve kin duygusunu da ön plana çıkarabilir.

Aile içinde yaşadığımız problemler, arkadaşlarımızla yaşadığımız problemler ve daha birçoğu yaşantımızı olumsuz olarak etkileyebilir. Bu noktada içimizi dökerek anlaşılmak isteriz ve bunun için kendimizi ifade edebilmenin en doğru yolunu ararız. Sözler kendini ifade etmenin en kolay yoludur. Bu yüzden bizler de his ve duygularınıza tercüman olacak, depresif ruh halinizi yansıtacak en iyi damar sözleri bir araya getirdik.

Bu damar sözleri facebook, instagram gibi sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak arkadaş çevrenizin görmesini sağlayabilir, hislerinizi herkese yansıtabilirsiniz.

Güzel facebook damar sözler

 • Bir İnsanın en büyük hatası doğru zamanı yanlış kişi ile doldurmaktır.

Bu söze göre zamanınızı doğru kullanmanız ve yanlış kişiler ile harcamamanız gerektiğini anlayabilirsiniz.

Sitem ve umutsuzluğa dair sözler;

 • Hani insan ağlamak ister, gözlerinden yaş gelmez, hani gülmek ister, yürekten gülmez. Hani birini bekler o hiç gelmez. İşte o zaman ölmek ister de ecel gelmez.
 • Karaktersiz insanların seviyesiz değerlerine çok yakışıyorsun. Bu seneki yılın alçağı ödülünü sana verecekler diye duydum.
 • Bazen dışarı çıkıp kendimi anlayana denk yürümek istiyorum. Bu belki bana iyi gelebilir diye düşünüyorum. Belki de hata ediyorum.

Konular bir şeyler yazmaya gelince herkes en derinden bir şeyler yazıyor ama hayata baktığımızda neden yazılanlarla yaşananlar birbirini tutmuyor!

Diyerek hayata sitem ettiğinize dair bir söz paylaşmış olursunuz.

Bazı kişiler hayata karşı olan bıkkınlıkları ve tükenmişlikleri karşısında susmayı en güzel cevap olarak görürler. Aşağıdaki sözler de bunun en iyi örneğidir.

 • Susmak kabullenmek değil, cevaptır. Eğer insan kısa cümleler kuruyorsa, uzun yorgunlukları vardır.
 • Bana buna mı kızdın deme, seni ne bu raddeye getirdi diye sor. Asla takılmayacağım şeylere şimdi dönüp dönüp bakıyorsam; bana içinde ne birikti diye sor. Anlatmaya çalışırken sesim yükseliyorsa eğer; kaç kere susturuldun diye sor.
 • Çok güzel gülen insanlar var ama içleri paramparça.

Sevgiliye Özel Damar Sözler

Şu an birlikte olduğunuz sevgilinize veya eski sevgilinize hitaben özel damar sözler ile aşk, umutsuzluk, özlem ve daha birçok duyguyu kolaylıkla ifade edebilirsiniz. Kalbinizin kırıldığını, umudunuzu yitirdiğinizi, kin ve nefretinizi en iyi şekilde aktarabilirsiniz. İşte özel duygular hissettiğiniz kişilere karşı benliğinizi size hatırlatacak sitem, hüzün veya bilgi içerikli sözler;

 • Umutsuzluk belirten bir söz örneği; Sinir uçlarımı yok ettin sen sevgili. Ben artık çok istiyor olsam da seni sevmeyi, bir türlü başaramıyorum.
 • Üzülmem mi sanıyorsun yürek ağlar gözden önce. İşte sen bunu bilmiyorsun.
 • Sevmenin ağırlığını ifade eden bir damar söz örneği; Seni seviyorum, duvar yazısı değil, alın yazısıdır. Herkese söylenecek bir söz değildir.
 • İnsan bazen öyIe sever ki, yaIan oIsa inanır, yıIan oIsa sarıIırmış.

Aşk içerikli güzel damardan sözler

Yaşanılan günlere ziyan edilmişliği bildiren, pişmanlık içeren sözler;

 • Sonra bir sigara yakıyorsun. Gökyüzünü seyrediyorsun. Şöylece bir bakıyorsun her şey yerinde, sen sadece kendini ziyan etmişsin.
 • Askında kaybedecek bir sen kaldın hayatımda, hayat sendin aslında ve gerisi kaybedilmemişti. Sadece yalanlar gitti, geriye gerçek aşkın kaldı sevgili. Aşkın beni sonsuz kılacak.

Sevdiğiniz insanlar bazı durumlarda sizi yanıltarak hayal kırıklığına uğratabilir. Bu noktada hislerinizi ifade etmek için sözlerden yardım almak gerekebilir. İyi kötü hissedilen tüm duygular kişinin ruh halini iyi bir şekilde yansıtmasını sağlayabilir. Sizler de örnekleri verilen damar sözler ile sevdiğinize hislerinizi ve duygularınızı en iyi şekilde ifade edebilirsiniz.

Arkadaş ve Dosta Damar Sözler

Arkadaş ve dost dediğimiz kişiler yeri geldiğinde sırlarımızı yeri geldiğinde acılarımızı ve mutluluklarımızı paylaştığımız kişilerdir. Sözler arkadaşlık ve dostluğu ifade edebilecek en önemli etkenlerdir. Birlikte her zorluğa göğüs gerilebilecek bir arkadaş, neredeyse her şeyden önemlidir.

Gerçek arkadaş için damardan sözler

Arkadaşlık ve dostluğun önemini vurgulayan damardan sözler;

 • Ey arkadaş sen ne güzel bir dostsun Allah seni başımdan eksik etmesin. Amin.
 • Dostluğun ne olduğunu vurgulayan bir söz örneği; Dost düğünde halaya, ölümde tabuta omuz verendir.
 • Ve bazen de; seninle konuşmak iyi geldi, diyebileceği bir arkadaş seçeneği olmalı insanın. İşte bu büyük bir ihtiyaçtır.
 • Dostluk illa yan yana diz dize olmak demek değildir. Dostluk asıl can cana kalp kalbe olmak demektir.
 • Sıradan bir arkadaş sizi asla ağlarken görmez. Gerçek arkadaşın omuzları sizin gözyaşlarınızdan sırılsıklam olmuştur. İşte böyle dostlar edinin ki her zaman kendinizi güçlü görün.

Anne İçin Damar Sözler

Anne demek, yuvayı kuran, güzelleştiren, aileyi bir arada tutan demektir. Anneye olan sevgi paha biçilemezdir. Duygularını ifade etmekte zorlanan kişiler annesine olan hislerini ifade etmekte bazen zorluk çekerler. Annelerimiz hayatımızı güzelleştiren en önemli detaylardır. Etkileyici damar sözlerle annelerin kıymeti iyice anlaşılabilir. Sizde damardan söz gurupları ile annelerinizin değerini tekrardan hatırlayabilir, damar sözleri annenizi ne kadar sevdiğinizi belirtmek için kullanabilirsiniz.

 • Baba sevgisi bir yana paha biçilemeyen tek şey anne sevgisidir.
 • Anne bir sanatçıdır en güzel eseri de onun yavrusudur.
 • En yüce ve en derin sevgi anne sevgisidir. Hiçbir şeye değişilmez.
 • Anneler belki her şeyi göremezler ama kalpleriyle her şeyi duyarlar.

Kendinizi ifade etmek için, annenize olan sevginizi gösterebilmek için, dost ve arkadaşlığın önemini anlatmak için tüm bu sözlerden yararlanabilirsiniz.

İçeriği Sevdiklerinizle Paylaşın!

Yorum yapın