Cuma Mesajları – Anlamlı ve Güzel En Yeni Cuma Mesajları

Cuma mesajları, mübarek cuma günlerinde sevdiklerimize gönderdiğimiz iyi dilek ve duaları içeren güzel söz dizileridir. Cuma günleri müslümanlar için haftanın önemli günlerinden biridir. Bu yüzden eş, dost ve akrabalar aranır, mesajlar atılır. Sizler de sevdiklerinizin gönlünü hoş etmek ve yüzünü güldürmek istiyorsanız cuma mesajları içeriğimizden yararlanabilirsiniz.

Cuma günleri Müslümanların bayramı olarak adlandırılır. Çünkü cuma gününde Adem yaratılmıştır. Adem o gün cennete yerleştirilerek o gün de cennetten çıkarılmıştır. Cuma günü insanlığın ilk yaratılışını, cennete yerleştirilmesini ifade eder. Bazı hadislere göre cuma günü, ibadet önceliği olarak ilk Yahudi ve Hristiyanlara takdir edilmiştir. Fakat onlar bu duruma kanaat etmeyince dini bayramlarını farklı günler edinmişlerdir. Cuma günü ise Müslümanlara özel önemli bir gün olarak kalmıştır.

Rabbim; bizi bugün sana dua edenlerden, her daim şükür edelerden ve seni sevmeyi bilenlerden eyle.

yeni güzel hayırlı cumalar mesaji

Bütün işleriniz rast gitsin. Allah’ım hayırlı ve bol kazançlar nasip etsin. Cumanız mübarek ömrünüz çok bereketli olsun.

Cumalar umuttur yarınlara, Dualarla, hayırlara vesile olsun. Cumamız Mübarek Olsun.

Cennet bahçelerindeki güller yüzüne bülbüllerdeki nağmeler diline, Allah’ın tüm sevgisi gönlüne, bu güzel günün de bereketi üzerine olsun. Hayırlı nurlu cumalar.

Dualarımız ve tövbelerimiz kabul olsun. Cumamız mübarek olsun.

Allah’ım sana açılan tüm elleri, sana yönelen bütün gönülleri, sana bükülen boyunları ve yalvaran dilleri ne olur boş çevirme. Hayırlı cumalar.

Allah’ım bu mübarek günde, dilimi duasız, dualarımı da cevapsız bırakma Yarabbim. Hayırlı cumalar.

Ey Benim Güzel Allah’ım, sen gönlümü biliyorsun. Benim senden istiyor olduklarımı değil de, senin bende hayırlı gördüklerini ver bana.

Ya Rabbim! Anne babalarımızı ve sana tüm inananları sonsuz rahmetinle bağışla. Selam ve dua ile hayırlı cumalar.

Anlamlı ve Güzel Cuma Mesajları

Huzur, mutluluk, şifa ve hayır dileklerinin bulunduğu anlamlı ve güzel Cuma mesajlarını sizler de mübarek cuma günlerinde sevdiklerinizle paylaşın.

Allah’ım! Akşamlara ve sabahlara bizleri hayırla ulaştır. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. Hayırlı cumalar.

Allahım, bizi, dinde yalnız sana ihlasla ibadet eden haniflerden kıl! Yönümüzü Yanlış bildiklerimizden Hakka tevcih eyle! Hayırlı Cumalar.

Duanızda, inancınızda samimiyet varsa Dertler samimi olup gitmeye niyet ederler. Hayırlı Cumalar.

Ya Rabbi! Sesimizi duyansın, hallerimizi bilensin. Açtık gönlümüzü sana, sen imdat eyle, sen affeyle, sen yollarımızı hayır eyle. Cumanız Mübarek Olsun.

Allah’ım, kinden, kibirden ve fesatlıktan sana sığınırım. Bu güzel cuma gününü senin rızan için hayırla geçirmeyi nasip eyle. Amin. Cumamız mübarek olsun.

Kalpler iman ile, gönüller İslam ile dolsun. Ezanlar ile gözümüz, Kuran-ı Kerim ile kulağımız nurla dolsun. Evimiz huzurlu ve neşeli olsun. Hayırlı cumalar.

Her “cuma” günü bir huzur her sabah bir umuttur! Huzurunuz daim umudunuz hep olsun. Dualarınız kabul olsun Hayırlı Cumalar.

Ya Rab. Hesap gününde sen amel defterlerimizi sağ tarafımızdan ver. Hayırlı Cumalar.

Mübarek bir Cuma günümüz var. İslam gibi bir dinimiz var. Hz. Muhammed (s.a.v.) gibi bir peygamberimiz var. Çok şükür. Allah dostu, cenneti hak eden kullardan olmayı da nasip et bize Rabbim. Herkese hayırlı cumalar olsun.

Allah’ım bizler hep Cuma safhalarında yan yana gelelim. Ülkemizde musibet yaşatma Yarabbim. Hepimize bu mübarek gün hürmetine sabır ve şifalar ver.

Kısa Cuma Mesajları

Özü saygı şeklinde, gücü barış, süsü hoşgörü şeklinde olan mübarek Cuma gününüzü kutlarım.

Geceler dostların duaları ile mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamızsa sizlerin sevgisi. Cumanız mübarek olsun.

Dünyada bir varsa sende bin olsun, El açıp dua etiğin ne varsa bugün kabul olsun, amin! Hayırlı Cumalar dilerim.

Avuç içlerinizde sakladığınız bütün duaların kabul olması dileğimle. Hâyırlı Cumalar.

Allah’ın rahmeti ile uyanacağınız nice günler olsun. Cumanız mübarek olsun. Allah’ın rahmeti hep omuzlarınızda olsun.

Bedeniniz sıhhatli, fikirleriniz hikmetli olsun. Hayırlı cumalar.

Cuma Gününün Önemi

Cuma kelime manası olarak toplanmak anlamına gelmektedir. Bilindiği üzere mübarek cuma günlerinde camilerde öğle vakitlerinde toplu bir şekilde namaz kılınmaktadır. Cuma namazına tüm kişisel temizlikler yapılmış bir şekilde özenle gidilmelidir. Öğle ezanından önce camide hutbe dinlemek ve namaz kılmak öncede işlenmiş günahların affı için bir yoldur. İslam dininde cuma günü cuma namazı dışında Müslümanlar açısından daha birçok çeşitli önem taşımaktadır.

Böylesine mübarek bir günde yapılan ibadetler iki katı ile mükafatlandırılmaktadır. Cuma günleri günah işlemekten kaçınılmalıdır. Boy abdesti almak, tırnak kesmek, dişleri temizlemek, güzel koku sürünmek, secde ve dehr surelerini okumak gibi sünnetler yerine getirilmelidir.

Cuma Gününün Faziletleri

Cuma günü haftanın tüm günlerinden ayrılan farklı bir gündür. Bu gün de af ve mağrifet kapıları aralanır. Bu gün içerisinde yapılan ibadetler ve dualar daha faziletlidir. Allah içten ve gönülden edilen tüm duaları vakti ve zamanı gelince yerine getirir.

  • Cuma günü çekilen zikirler ve dualar fazla sevaplar içerir.
  • Cuma günü edilen dualar kabul edilir.
  • Cuma günü kılınan tüm namazlar daha faziletlidir.
  • Cuma günü Kuran-ı Kerim okumak daha hayırlıdır.
  • Tövbe ve af kapısı cuma günü tüm Müslümanlar için açılmaktadır.

Cuma günleri Yasin Suresi, Vakıa Suresi, Nebe Suresi, Kehf Suresi, Hud Suresi, Duahn Suresi ve Fatiha Suresi okumak oldukça faziletlidir.

Sizler de bugünün anlamını hatırlatmak istediğiniz kişiler için örnek verilen cuma mesajlarını tercih edebilirsiniz. Sevdiklerinize güzel dilek ve dualarınızı sunarak onlarında dualarını alabilirsiniz.

İçeriği Sevdiklerinizle Paylaşın!

Yorum yapın