Vajinal Mantar Tedavisinde Cinsel İlişki

Vajinal mantar ismi korkutucu gelse de aslında bu hastalığın etkeni olan mantarlar kadınların vajinasında doğal olarak bulunuyor ve çeşitli etkenler sebebi ile bazen mantar hastalığına neden oluyor. Tedavisi mümkün ve diğer birçok hastalığa kıyasla kolay olan vajinal mantar kadınların birçoğunu hayatlarının bir döneminde etkiliyor ve bu da bu hastalığın çok merak edilmesine neden oluyor.

Detaylara inmeden önce size bu konuda tecrübeli bitkisel tedavi uzmanı Ebru Erçetin‘in Vajinal Enfeksiyon Kitabı‘nı okumanızı tavsiye ediyoruz. Kitapta vajinal enfeksiyon için kalıcı doğal çözüm yolları bulunmaktadır. Vajinal mantar enfeksiyonu kitabına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kitabı İncelemek İçin Tıklayın!

Vajinal mantar konusunda en fazla merak edilen konulardan biri de tedavi sırasında cinsel ilişkiye girilip girilemediği.

Bu yazımızda şu 2 soruya cevap vermeye çalışacağız:

Vajinal mantar erkeğe bulaşır mı?

Vajinal mantar cinsel yolla bulaşır mı?

Vajinal mantar erkeklere de bulaşabiliyor

vajinal mantar erkeğe bulaşır mı?

Vajinal mantar tedavisi sırasında cinsel ilişkiye girilir mi sorusuna yanıt vermeden önce bu hastalığın erkeklere de bulaşabildiğini belirtmemizde fayda var. Bu mantar erkeklere cinsel ilişki yoluyla bulaşabiliyor ve genellikle fazla bir belirtiye neden olmuyor. Ancak mantarın erkeğe bulaşması bu mantarı tekrar eşine bulaştırabileceği anlamına geliyor ve bu da tabi ki kadınlarda hastalığın tekrarlamasına yol açıyor. Bu nedenle önerilen tedavi sırasında cinsel ilişkiye girilmemesi.

Vajinal mantar vajinada tahrişe yol açıyor

Vajinal mantarın kadınlarda yol açtığı sorunlardan biri vajina bölgesinin tahriş olması. Tahriş, yanma hissi kadınların cinsel ilişki esnasında ağrı ve acı duymalarına yol açabiliyor ve bu da yine vajinal mantar tedavisi sırasında cinsel ilişkiye girmemenin daha mantıklı olduğu anlamına geliyor.

Eğer mantarınız yineliyorsa eşiniz de tedavi olmalı

Eğer vajinal mantar sorununuz tekrarlıyorsa, tedavi olmanız karşın yeniden bu sorunu yaşıyorsanız eşinizin de bu hastalığa karşı tedavi olması en doğrusu. Aksi takdirde eşinizde var olan mantarın size tekrar tekrar bulaşması sebebiyle bu hastalıktan kurtulmanız neredeyse imkansız hale geliyor.

İçeriği Sevdiklerinizle Paylaşın!

“Vajinal Mantar Tedavisinde Cinsel İlişki” üzerine 5 yorum

  1. Merhaba iyi günler hocam eşim üç gün önce doktora gidip mantar tedavisi gördü biz bugün ilişkiye girmeye çalıştık ama eşimde çook acı ve ağrılar ve yanmalar meydana geldi sizce eşim hala iyi olmadımı ve banada bulaşırmı.
    Mantarın başlama sebebi ne olabilir.
    Şimdiden teşekkürler.

    Yanıtla
  2. Mantar ilacından ilişkiye girmeden erkek içinde mantar dan ilişkiye girmesinde bir mahsur olurmu kadına verilen mantar hapı erkek içinde bir zarar varmı

    Yanıtla

Yorum yapın