Türk Korku Filmleri – En Çok İzlenen 11 Korkunç Türk Filmi

Türk korku filmleri kurgulandığı an itibariyle olağan üstü olayların geliştiği, gerilim dehşet ve korku hisleri uyandırmayı amaç edinmiştir. Geniş bir izleyici kitlesine sahip olan bu fimler korku cin içeriklerinin bulunduğu yapımlar olarak ön plana çıkmaktadır. Bu filmler doğa üstü karakterlerle vizyona girmesi sonrası izleyicinin korkusal olarak beklentilerine karışılk vermektedir.

Türk filmleri genellikle çok iyi bir izleyici kitlesine sahip gerilim cin temalı filmler ile ortaya çıkmaktadır. Korkma duygusunu barındıran pek çok farklı içerik bulunsada genellikle tarihi yeni yerli film yapımları ile ön plana çıkmaktadır.

En Çok İzlenen Türk Korku Filmleri

 • Dabbe Zehr-i Cin – Hasan Karacadağ’ın yönettiği ve aynı zamanda senaristliğini üstlendiği tarihi rekorlara imza atmış efsane eserlerden biridir.

 • Siccin 5 – Kötülüklerin kaydedilmesi anlamına gelen siccin filmi bir pek çok bölümü olmasına rağmen defalarca izlenebilecek bir yapıt. Aynı zaman da gerilim ve horror gibi duygu geçişlerinin çok iyi yakalandığı eserleri barındırır.

 • Semum – Kötü ruhlarla eşleştirilen bir hikayenin beyaz perdeye yansıması halini gösteren bir yapımdır. Cehennemdeki ateşi canlandıran pek çok farklı noktada ifade eden yönetmenin gerilim korku türünü en iyi şekilde yansıtmıştır.

 • Büyü – Bir köye kazı yapmak için gelen arkeolog ile yaşadığı doğa üstü olayları anlatır. Etkileyici ve sürükleyici hikayesiyle izleyici tarafından çok sevilen yapımlardandır.

 • Musallat- Geçmişten gelen sorunların hayatına musallat olan bir durum olduğunu sinemaya taşıyan yönetmenin bakış açısıyla izleyebilirsiniz.

 • Dabbe Cin Çarpması – Evlilik hazırlıkları yapan bir kızın kına gecesinde cinlerin saldırısına uğraması ile ortaya çıkan hikaye sürükleyici ve etkileyici bir filme dönüşüyor.
 • El-Cin – Gizemli bir kaçırılma hikayesinin korkunç ve acılı hikayesinin anlatıldığı bir filmdir.
 • Üç Harfliler Beddua – Havel isimli bir şaman kadının 4 yakın çocukluk arkadaşının hayatını alt üst eden hikayesini anlatır.
 • Siccin, Büyü Haramdır – Bir aşk uğuna yapılan büyünün ölümle sonuçlanan korku dolu hikayesini anlatır.
 • Siccin Cürmü Aşk – Korkunç bir sonla karşılaşan dostluk ve aşk hikayesidir.
 • Dabbe: Bir Cin Vakası – Var olmayan bir cinin hayatlarına musallat olmasıyla ortaya çıkan bir cin kanıtlama hikayesinin ortaya çıkmasını anlatır.
korku gerilim içerikli türk korku filmi

Türk korku filmi olarak ortaya çıkan bu fimler her yaş grubundan izleyici için önemli yapımlara sahiptir. Bu tarz filmlerde amaç izleyicinin şaşırması ve endişelenmesini sağlamak. Bunun için yapımları yoğun bir duygu dokusuyla işlenmektedir. Alper Mestçi hazırladığı Türk korku serisi filmleri ile izleyici karşısına çıkarak gerçek olayların beyaz perdeye yansımasını sağlamaktadır. Yaptığı fimler oldukça ilgi gösterirken bilinen sevilen yönetmenlerden birisidir.

Korku Filmlerinin Konusu Nedir?

Yerli korku filmlerinin pek çok kişi tarafından sevilmesinin en büyük nedeni, yoğun bir duygu durumu yaşanmasıdır. Başrollerinde sevilen isimlerin oynaması ve anlatılan konu itibariyle yüzleşme, anlama fırsatının ortaya çıkması söz konusudur. Dabbe cin konulu yapımlarda psikolojik bozulma ve iyileşme süreci yaşanması izleyicide bir etki sağlanması söz konusudur. Bu nedenler cin filmlerinin özellikle Türk yapımları arasında çok daha fazla sevilmesini sağlamaktadır.

Thriller türünde yani Türkçe ismiyle gerilim konulu filmin çok daha fazla tutkunu olan izleyiciye sahip olması sebebiyle Dabbe film serisi Türk korku filmleri adı altında sevilerek tekrar tekrar izlenen filmlerden biridir. Efsaneleşen yapımlar arasında yer alan bu serilerde senarist ve yönetmenin kusursuz uyumu ve bakış açısı ile pek çok farklı erişim tarihi ile sayısız izleyicinin beğenisine sahip olmaktadır.

Bir Türk yapımı korku filmi olarak kabul görülen en iyi yerli film seçenekleri içerisinden çok tercih edilenlerden biri olarak çıkmaktadır. Her yaştan farklı izleyici kitlesine sahip ve uzun yıllar akıllarda kalmasını sağlayan kalıcı bir etki bırakmaktadır.

Türk Korku Filmleri Seviliyor mu?

Horror film içeriklerinini izleyiciyi ekran karşısında dehşete düşürmek, nefret, tiksinti gibi hisler uyandıran filmler izleyiciler tarafından sevilmektedir. Bu filmler mutlaka korku hissini en içten şekilde yaşatabilmeleri için özel olarak yapılmasından dolayı bir izleyici kitlesine sahiptir. Kişiler psikolojide korku filmi izleyerek yüzleşmek ve kendi korku ve endişeleri ile barışabilmek için çaba sarf eder, seyir kısmında ise içsel bir rahatlama yaşamaları mümkündür.

İzleyiciler bu gibi filmlerde ters psikoloji ile iyileşme sağlayabilmek için dizilerin, videoların yayınlandığı korku serisi oyunların bulunduğu İMDb (filmlerin yer aldığı bir veri tabanı) içerisinde içerik olarak kendilerine en yakın hissettikleri filmleri izlerler. Tarihi saati fark etmeksizin seçim yaparak kendileri için özel bir izleme alanı ortaya çıkarabilirler.

Türk Yapımı Korkunç Filmlerde Konu İçeriği Ne Olmaktadır?

Gerilim, cin konuları içeren horror filmleri fazlasıyla ilgi çeken yapımlardır. Özellikle İMDB veri tabanında en çok araştırılan filmleri arasında yer alıyor. Korkunç Türk filmleri fazlasıyla merak uyandıran yapımlar olarak çıkmaktadır. Korku içerikleri arasında en çok sevilen ve izlerken endişe hissi dışında çok daha etkili duygular hissetmenizi sağlayacak korku serisi Türk yapımlar bulunmaktadır.

İçeriği Sevdiklerinizle Paylaşın!

Yorum yapın