Panik Atak Tedavisi Bitkisel Çözüm

Hemen herkesin çevresinde panik atak sorunu yaşayan en az bir kişi var, hatta birçok kişi bu ciddi psikolojik bozukluğu bizzat yaşıyor. Panik atağın spesifik bir nedeni bulunmuyor ancak bu hastalıkta çevresel faktörlerin yanı sıra kalıtsal faktörlerin de rolü olduğu düşünülüyor. Kısaca kaygı bozukluğu olarak tanımlanan panik atak tedavi edilmediği takdirde kişinin tüm hayatını ciddi anlamda olumsuz etkileyen bir sorun olduğu için mutlaka tedavi edilmesi gerekir.

Panik atak nöbetleri sırasında kişiler nefes almakta zorlanabilir, çarpıntı hissi yaşayabilir, ayrıca çoğu hastada nöbetler esnasında görülen ortak belirtilerden biri de delirme ve ölme korkusudur. Bu nedenle birçok panik atak hastası panik atak nöbetleri sırasında kalp krizi geçirdiği ya da öleceği korkusuyla hastanelerin acil servislerine gider ancak aslında yaşadıkları bu hislerin altında tayan herhangi bir fiziksel etken yoktur.

Panik atak için farklı tedavi yöntemleri olsa da birçok kişinin aklına ilk gelen panik atak evde tedavi edilebilir mi? Elbette panik atak için bitkisel çaylar gibi doğal yöntemler kullanarak bu sorunu hafifletebilmek mümkün.

Yeşil çay

Panik atak beynin yanlış alarm vermesi neticesinde şekillenir ve yeşil çayın beyin sağlığını destekleyici etkisi vardır. Bu nedenle düzenli yeşil çay tüketmek panik atak nöbetlerinin en azından sıklığının azalmasına yardımcı olabilir.

Badem

Son derece sağlıklı bir besin olan bademin de beyin sağlığını desteklediği biliniyor. Bu nedenle uzmanlar panik atak bitkisel tedavisi için yararlanılabilecek besinlerden birinin de badem olduğunu belirtiyorlar. Önerilen miktar her gün ve tüm öğünlerin arasında bir avuç kadar badem tüketilmesi. Ayrıca bademi macun haline getirerek de tüketmeyi tercih edebilirsiniz.

Bunun için de yapmanız gereken 15 adet badem ve bir kase su. Bademleri su dolu kaseye akşamdan koyup, sabah kabuklarını soyup macun haline getirdikten sonra her gün düzenli olarak tüketmeniz de panik atak nöbetlerine karşı koruyucu bir önlem olacaktır.

İçeriği Sevdiklerinizle Paylaşın!

Yorum yapın