Kocam Benden Boşanmak İstiyor Ne Yapmalıyım?

Boşanmaların sayısı her geçen gün büyük bir hızla artıyor ve hem kadınlar hem de erkekler büyük hayallerle başladıkları evliliklerini en ufak olumsuzlukta gözden çıkartabiliyor. Oysaki evlilik bir ömrü birlikte geçirmek üzere verilmiş bir söz olma özelliğini taşıyor ve tabi ki en ufak olumsuzlukta verilen bu sözün unutulmasını makul görmek mümkün değil. Ancak evliliklerin boşanma ile sonlanmasını engellemek de tabi ki çiftlerin elinde.

evliliğimi kurtar kitabı yazımızı okuyabilirsiniz

Kadınların evliliğin ilk gününden itibaren özenli olması gerekiyor

Kocam boşanmak istiyor ben istemiyorum diyen çok sayıda kadın var ve kadınların kendilerini bu durumun içinde bulmaması için evliliğin ilk gününden itibaren eşleri ile olan ilişkilerinde özenli davranması büyük önem taşıyor. Erkeklerin boşanmayı istemesine giden yolda elbette ki kadınların eşlerine karşı olan tutumlarının büyük rolü bulunuyor, dolayısıyla aslında kendinizi bu durumun içinde bulmamak biraz da kendi elinizde.

Kavga etmek kesinlikle çözüm değil

Kocam benden boşanmak istiyor ne yapmalıyım diyorsanız öncelikle kavga etmenin kesinlikle bir çözüm olmadığını hatta işleri çok daha kötü bir hale getireceğini bilmelisiniz. Yüksek sesle konuşmak, bağırmak, hakaret etmek gibi yollarla eşinizi boşanmaktan vazgeçirmeniz asla mümkün olmayacaktır. Dolayısıyla sükûnetinizi korumanız eşinizi boşanma kararından geri döndürebilmek için ilk kural.

Eski güzel günleri hatırlamasını sağlayın

Her çift birlikteliklerinin ilk günlerini özlemle anar ve hatta bazen o günlere dönmeyi tüm kalbiyle ister. Eğer eşiniz sizden boşanmak istiyor sizse onu hala seviyor ve ayrılmak istemiyorsanız yapabileceğiniz en etkili şeylerden biri ona birlikte olmaya başladığınız ilk günleri, evliliğinizin ilk günlerini hatırlatmaktır. Böylece size karşı olan sevgisini, aşkını canlandırabilir ve boşanma konusunu tekrar gözden geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Onu dinleyin

Eşim boşanmak istiyor ben istemiyorum ne yapacağım diye düşünüyorsanız kocanızı dinlemeyi deneyebilirsiniz. Eşinizin boşanmayı istemesine neden olan sorunları onunla sakin biçimde konuşup, size anlattıklarını sürekli olarak karşı çıkmadan, onu anlamaya çalışarak dinlemeniz hem size karşı olan olumsuz bakışının değişmesini sağlayacaktır hem de eşinizin içinde bulunduğu olumsuz hisleri tam olarak algılayıp bunları ortadan nasıl kaldırabileceğinizi bulmanızı.

Ortak çözüm yolları bulmaya odaklanın

Eşinizin boşanmayı istemesine neden olan sorunlar ile ilgili ortak çözüm yolları bulmaya odaklanın. Çift olarak birlikte uygulayabileceğiniz, hem ilişkinizdeki sorunları ortadan kaldıracak hem de birbirinizi daha iyi anlamanızı sağlayacak çözüm yolları bulmaya çalışın.

Eşinize onu gerçekten sevdiğinizi hissettirin

İşte geldik evliliğinizi kurtarmanız için en önemli noktalardan birine; eşinizi onu hala sevdiğinizi, kaybetmek istemediğinizi hissettirin. Kimsenin kalbi taştan değil, unutmayın ki eşiniz sizinle evlendi yani zaten sizi seviyordu, ona onu gerçekten sevdiğinizi hissettirin ve böylece size olan aşkının tazelenmesini sağlayın. Emin olun ki bu belki de en çok işinize yarayacak olan yöntem. Eşinize onu sevdiğiniz sadece sözle değil hareketlerinizle hissettirin, onu önemsediğinizi, evlenirken söz verdiğiniz gibi iyi günde, kötü günde ve hayatınızın sonuna dek onunla birlikte olmak istediğinizi gösterin.

İçeriği Sevdiklerinizle Paylaşın!

Yorum yapın