Gastrit İçin Şifalı Bitkiler

Mide zarının iltihabı olan gastrit toplumda en yaygın sağlık sorunlarından biri ve hayatı ciddi anlamda olumsuz etkiliyor ne yazık ki. Gastrite neden olan etkenlerin başında yanlış beslenme geliyor. Yanlış ve kötü beslenmenin yanı sıra sigara içmek ve alkol tüketmek de gastrit oluşumunda rol oynayan etkenler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Sürekli bir problem olması sebebiyle birçok kişi gastrit için ilaç kullanmaktansa daha makul olan doğal çözümlere yöneliyor.

Gastritten nasıl kurtulurum diye merak ediyor ve daha önemlisi hayatınızı olumsuz etkileyen bu sağlık sorunu için doğal çözümlerin neler olduğunu merak ediyorsanız yazımız tam size göre.

Pirinç Lapası Gastrite Karşı Etkili Bir Doğal İlaçtır

Gastritin beslenme ile direkt ilişkisi olduğunu belirtmiştik ve nasıl ki yanlış beslenme bu hastalığı tetikliyorsa doğru yiyecekler tüketmek de tedavisine yardımcı oluyor. Gastritten nasıl kurtulurum diyenlerin başvurabileceği ilk doğal yöntem pirinç lapası tüketmek. Yağsız şekilde günde 1-2 kase tüketilen pirinç lapası gastriti büyük ölçüde azaltıyor.

Yeşil Sebzeler de Gastrite İyi Geliyor

Gastrite ne iyi gelir bitkisel çözümlerden biri de koyu yeşil yapraklı bitkiler yani sebzeler. Fasulye, ıspanak, brokoli, lahana, Brüksel lahanası ve bezelye gibi sebzeler gastrite iyi gelmelerinin yanı sıra hastalığın tekrarlamasını da engelledikleri için mutlaka düzenli olarak tüketilmelidir.

Hindistan Cevizi Suyu Mucizesi

Hindistan cevizi suyu gastritin doğal tedavisi için kullanılan hem en kolay hem de en etkili yöntemlerden biridir. Düzenli olarak hindistan cevizi suyu içmek mideyi temizlemenin yanı sıra toksinlerden de arındırarak büyük bir rahatlama sağlar. Bunun için hazır hindistan cevizi suyu yerine tazesini tercih etmek gerektiğini de eklemeden geçmeyelim.

Bunların dışında çiğ patates suyu, kadife çiçeği, kabak, kereviz ve kiraz da gastrite iyi gelen bitkiler arasında sayılabilir.

İçeriği Sevdiklerinizle Paylaşın!

“Gastrit İçin Şifalı Bitkiler” üzerine bir yorum

 1. Enflamatuar sindirim sistemi hastalıklarının
  modern tıpta tedavisi yoktur.Fakat Organik Arı Ürünleri ile kalıcı,yanetkisiz,güvenilir tedavisi mümkündür.
  Organik Arı Ürünleri (Organik sertifikalı Bal,Propolis,Polen,Arı Sütü,Arı Ekmeği (Perga) ) ile hazırladığım Apiterapi karışımlarla
  modern tıbbın tüm imkanlarını tüketen yüzlerceÜLSER,GASTRİT,ÜLSERATİF KOLİT,CROHN,REFLÜ, hastalarının kalıcı olarak
  iyileştiklerine bizzat şahit oldum,Propolis, doğadaki en güçlü antibiyotik ten 100 misli daha güçlüdür.Hiç bir yanetkisi yoktur.Propolis,
  GASTRİT ve ÜLSER e sebep olan helicobacterpylori bakterisinin yokedilmesinde ve mide zarında oluşan iltihabın kurutulmasında,
  yüksek antibiyotik,Antiviral ve antienflamatuar etkisiyle bu hastalıkların tedavisinde doğadaki en üstün,en etkili çözümdür.
  Bu formülü bulan Japon bir Dr.dur…

  Yanıtla

Yorum yapın