Evliliğimi Nasıl Mutlu Bir Hale Getirebilirim?

Herkes pembe hayallerle, mutlu olmak için evleniyor tabi ki ancak gerçekler daima hayallerle aynı çizgide olamıyor ne yazık ki ve birçok çift pembe hayallerle çıktıkları evlilik yolunda kendilerini bir mutsuzluk çemberinin ortasında buluyor. Oysaki evlilikte mutlu olmak sanıldığı kadar zor değil ve birkaç ufak noktaya dikkat ederek hayat boyu sürecek mutlu bir evlilik yaşayabilmek mümkün. İşte mutsuz evlilik nasıl düzelir sorusunun yanıtları.

evliliğimi kurtar kitabı yazımızı okuyabilirsiniz

Sevginizi tüketmeyin

Sevgi sanılanın aksine sonsuz bir şey değil ve evli çiftlerin her şeyden önce birbirlerine karşı duydukları sevgiyi tüketmemeye özen göstermesi gerekiyor. Eğer mutsuz bir evlilik yaşıyorsanız bunun altında yatan öncelikli sebep eşinizle aranızdaki sevginin azalmasıdır ve sevgiyi canlandırmak için ilk günlerinizi, birlikte mutlu olduğunuz anları anımsamanız ve daha da önemlisi eşinize de anımsatmanız son derece etkili bir yöntemdir.

Ben değil biz deyin

Ego çatışmaları ve “biz” olma bilincine sahip olamamak da evliliklerde mutsuzluğun önemli bir sebebi. Oysaki siz eşinizle hayatınızı birlikte geçirmek, zorluklara birlikte direnebilmek için evet demediniz mi? Hal böyleyken ben değil biz demeniz tabi ki çok daha doğru ve biz olma bilinci bir evliliği mutlu hale getirmenin öncelikli koşullarından biri.

Yüksek beklentilerden uzak durun

Evli çiftlerin mutsuzluklarının altında yatan nedenlerden biri de yüksek beklentiler içinde olmak ve bu beklentilere ulaşamayınca hayal kırıklığı yaşamak. Oysaki ne eşiniz ne de siz filmlerdeki çiftlerden biri değilsiniz ve filmlerdeki ilişkiler gerçek hayatı yansıtmıyor. Bu nedenle yüksek beklentiler içinde olmayıp elinizdekinin kıymetini bilmeniz kendinizi çok daha iyi hissetmenizi ve çok daha mutlu bir evlilik hayatı sürdürmenizi sağlayacak bir etken.

İçeriği Sevdiklerinizle Paylaşın!

Yorum yapın