Evliliği Monotonluktan Kurtarmanın Yolları

Evli çiftlerin en sık dile getirdiği şikayetlerden biri evliliklerinin gittikçe daha monoton hale gelmiş olmasıdır. Evliliklerin geçen zamanla birlikte monotonlaşması çoğu kişiye kaçınılmaz gibi gelse de aslında bu doğru değil, zira birkaç küçük önlemle evli çiftler ilişkilerini her zaman heyecanlı tutmayı başarabilecekleri gibi yine ufak tefek değişikliklerle evliliklerini monotonluk kıskacından da kurtarma şansına sahipler. İşte, “evliliğim çok monoton hale geldi” diyen ve bu durumdan kurtuluş yolları arayanlar için deyim yerindeyse ilaç olacak öneriler.

Özlemek aşkı canlandırır

Evliliklerin monotonlaşmasının en önemli sebebi çiftlerin sürekli bir arada olmasıdır. Oysaki özlemek sevgiyi taze tutmanın, ilişkileri canlandırmanın en iyi yollarından biridir. Bunun için eşinizle her an birlikte olmaya çalışmak yerine bazen uzaklaşmayı denemenizi tavsiye ediyoruz. Emin olun ki özlemek ve bu özlemin ardından kavuşmak evliliğinizi monotonluktan kurtarmak için çok etkili olacak.

Flört edin

Şimdi, bir dakika durun ve eşinizle ilk anlarınızı, çıkmaya başladığınız günleri hatırlayın, ne kadar heyecanlı ve keyifliydi değil mi? Evlendiğiniz için bu heyecandan vazgeçmeniz gerektiği gibi bir yanılgıya düşmeyin ve eşinizle aynı eski günlerdeki gibi flört edin. Flört etmek insanın doğasında olan bir durumdur ve hem kadınların hem de erkeklerin flört etmeye ihtiyacı vardır, dolayısıyla evliliği monotonluktan kurtarmak için flört etmek, eşlerin birbiri ile kurlaşması mükemmel bir yöntemdir.

Sürprizler yapın

Aslında bunu hemen herkes en az bir kere duymuştur, ancak bir kez daha söylememizde fayda var; eşinize sürprizler yaparak onu şaşırtmanız heyecanlanmasını sağlamanız hem onun ilgisinin tekrar size yönelmesini sağlar hem de evliliğinizi monotonluktan kurtarır.

Cinsel hayatınıza özen gösterin

Evlilikte monotonluk en fazla cinsel hayatta hissedilir ve bu özellikle de erkekler için son derece can sıkıcıdır, yetersiz ve keyifsiz bir cinsel yaşam erkeklerin evden ve eşlerinden uzaklaşmalarına da yol açar. Bu nedenle evliliği monotonluktan kurtarma yolları içinde atlanmaması gerekenlerden biri de cinselliktir. Cinsel hayatınızı renklendirmek, birlikte düzenli ve tatminkar bir cinsellik yaşamak evliliğinizin ilk günkü heyecanına tekrar kavuşmasına yardımcı olacaktır.

İçeriği Sevdiklerinizle Paylaşın!

Yorum yapın