Böbrek Taşı Sancısına Ne İyi Gelir?

Böbrekler vücudun en önemli, hatta daha doğru bir ifade ile hayati organlarından biridir ve böbreklerde en sık karşılaşılan sorunlar arasında böbrek taşları ilk sıralarda yer alır. Böbreklerin görevi yararlı maddeleri süzmek ve geriye kalan zararlı maddelerin idrar yolu ile dışarı atılmasını sağlamaktır.

Vücutta normalin üzerinde kalsiyum ve ürik asit bulunması bu maddelerin zaman içinde böbreklerde birikmesine ve devamında böbrek taşı oluşumuna yol açar, böbrek taşları ise gerçekten ciddi şekilde ağrıya neden olur. Bu sorundan mustaripseniz ve böbrek ağrısı nasıl geçer diye düşünüyorsanız yazımızda bu sorunun yanıtları sizi bekliyor.

Doğal çaylar

Böbrek ağrısı ile doğal mücadele için kullanabileceğiniz en etkili yöntem evde hazırlayabileceğiniz doğal çaylardır. Böbrek taşı sancısına hangi bitkiler iyi gelir sorusunun da yanıtı olan bitkisel çay tariflerinden bir kaçını sizlerle paylaşalım.

1- Herhangi bir aktardan kolaylıkla temin edebileceğiniz anason, meyankökü ve civanperçeminden birer çay kaşığı karıştırıp iki su bardağı kadar suda demleyin. Bu çayı düzenli olarak tüketmeniz böbrek taşı ağrılarınızın hafiflemesine yardımcı olur.

2- Yine aktarlarda bulabileceğiniz 1 çay kaşığı lavanta çiçeği ile mürver ağacı kabuğunu 1 fincan kadar su ile kaynatıp düzenli olarak ve taze şekilde için.

3- Bir tutam kadar mısır püskülü ve kiraz sapını bir sap adaçayı ile karıştırıp yeterli miktarda su ile demleyin ve gün içinde tüketin.

Bol su tüketin

Böbrek taşı sancısına ne iyi gelir sorusunun en önemli yanıtlarından biri de sudur. Her gün en az 8-19 bardak su içmek böbreklerin işini, yani toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştır ki bu da böbrek ağrısının azalmasını sağlar. Dolayısıyla eğer böbrek ağrısı çekiyorsanız yukarıda saydığımız yöntemlerden herhangi birini uygularken aynı zamanda günlük su tüketimine de dikkat etmeniz gerekir.

Bu yazımızda aşağıdaki sorulara cevap vermeye çalıştık.

Böbrek taşı ağrısına hangi bitki iyi gelir?

Böbrek taşı sancısına ne iyi gelir?

Böbrek ağrısı nasıl geçer?

Umarım bu bilgiler eşliğinde bu hastalıktan hızlıca kurtulursunuz, sağlıcakla.

İçeriği Sevdiklerinizle Paylaşın!

Yorum yapın