Aksiyon Filmleri: Nefesinizi Kesecek 10 Film Listesi

Aksiyon filmleri heyecan ve macera sevenler için en doğru film tercihidir. Unutulmaz anlar ve bol gerilimli dakikalar yaşamanız için sizlere en iyi aksiyon filmlerini listeledik. Karşılaşacağınız olayların etkisinde kalmaya hazır olun.

Aksiyon Filmleri Arasında Imdb Puanı En Yüksek Macera Dolu En İyi 10 Film

 • Captain America: The Winter Soldier (2014)

Steve Rogers, Nick Fury ve gizli SHIELD örgütü ile birlikte iş birliği yaparak modern dünyaya ayak uydurma çabasına girer. SSCB dönemi içerisinde özel kuvvetlerde yetiştirilen Winter Soldier tam anlamıyla bir ölüm makinesidir. Winter Soldier Rusya tarafından donmuş bir göl içinde bulunur. Bundan sonrası için önüne gelen her şeyi mahvetmeye kararlıdır. Kaptan Amerika, Falcon ve Kara Dul ile birlikte iş birliği yaparak soğuk diyarların bu düşmanı ile mücadeleye girer. Kaptan Amerika-İlk Yenilmez filminde olduğu gibi bu film serisi de seyircilerine aksiyon dolu anlar yaşatır. İlk seriyi de izlemediyseniz hemen başlayarak devamı olan bu seriyi de izlemenizi tavsiye ederim.

 • Extraction

aksiyon filmler

2020 yılında Netflix platformunda yayınlanan bu film ilk dört haftasında 99 milyon kere izlenerek Netflix en çok izlenen yabancı filmler arasında birinci sıraya geçmiştir. Aksiyon ve gerilimi bir arada veren film, uyuşturucu kaçakçısı ve kaçırılan oğlunun hikayesini ele alıyor. Filmde paralı asker olan Tyler Rake, Hindistan’ın en büyük uyuşturucu kaçakçısının oğlunun kaçırılması üzerine onu kurtarmak için Bangladeş’ten görevlendiriliyor. Rake kaçırılan oğul Ovi’yi kurtardıktan sonra birçok düşman ediniyor. Rake kendi oğlunu küçük yaşta kaybettiğinden Ovi’ye karşı ayrı bir sempati duyuyor. Askerler, polisler ve Ovi’yi alma mücadeleri ile devam eden filmde nefesler soluk soluğa kalıyor. Hiçbir anı tahmin edilemeyen bu aksiyon filmi izleyecekler listenize ekleyebilirsiniz.

 • Avatar

Hepimizin ismini mutlaka duymuş olduğu Avatar film serileri, en beğenilen bilim kurgu, aksiyon filmleri arasına girmektedir. 2009 Abd yapımlı filmin yönetmen koltuğunda James Cameron oturmuştur. Tüm zamanın en çok hasılat yapan film rekoru Avatar’ın elindedir. Filmin hikayesi Pandora isimli bir uyduda geçer.

 1. Serisi Avatar Suyun Yolu henüz 2022 yılında vizyona girmesine rağmen milyonlarca kişi tarafından izlenerek beğeni toplamıştır. Avatar’ın devamı niteliğinde olan seri de Jake ve Neytiri Pandora’da aile kurmuştur. Fakat evlerini terk etmek zorunda kalırlar. Pandora’nın dışında yeni alanlar keşfetmeye başlarlar. Üç saat içerisine dolu dolu birçok aksiyon sığdırılan Avatar film serileri kişinin favorisi olacak tarzda film çeşitleridir.
 • Hızlı ve Öfkeli

aksiyon filmi

2023 yılına kadar birçok seriye ulaşmış film için aksiyon filmler arasında ilk akla gelen film diyebiliriz. İlk serisi 2001 yılında çıkan Hızlı ve Öfkeli dünya çapında büyük hasılat elde ederek birçok izleyicinin beğenisini toplamıştır. Film Abd yasadışı sokak yarışı, silahlı soygun ve çeşitli olaylardan oluşan serilerden oluşmaktadır. Filmin en bilinen ve beğenilen karakteri Paul Warker olmuştur. Hiçbir serisi hakkında kötü yorum yapamayacağımız, nefes kesen mücadelelere yer veren bu film, tüm serisi mutlaka izlenmesi gerekilen filmlerdendir.

 • Thor: Karanlık Dünya

Film 2013 yılında yayınlanmış 1 saat 52 dakika süren aksiyon ve fantastik türde oldukça beğenilen bir filmdir. Yabancı yönetmen Alan Taylor tarafından çekilmiştir. İlk filmi olan Thor’da hükümdarlığı eline almaya çalışan kardeşi ile mücadele eden Thor, bu seride de Dark Elves güçleri ile karşı karşıya kalıyor. Dünyalı dostlarını düşmanlardan korumak istediği için bazı fedakarlıklar yapması gerekiyor.

 • Matrix

yabancı aksiyon filmler imdb kişinin favorisi yabancı oyuncular

Matrix, Matrix Reloaded, Matrix Resurrections, Matrix Revolutions olarak dört adet sinema filminden oluşur. İlk filmi 1999 tarihinde beyaz perde ile buluşmuştur. Matrix’in hikayesi İkinci Rönesans, savaş, yeni dünya düzeni, matrix, the one, döngünün sonu ve barış döngülerinden oluşur. Son filmi 2021 yılında yayınlanan filmde tüm seriler sanal dünyada geçer.

 • Black Adam

Aksiyon ile birlikte fantastik ve macera türüne de dahil edebileceğimiz Black Adam, uzun yıllar boyunca tutsak kalmış, özgürlüğüne kavuştuğunda özel güçler kazanan bir karakteri anlatır. Antik Tanrı gücüne sahip olan Black Adam hapis olan mezardan kurtulduğunda eşsiz ve benzersiz bir adalet biçimi ile modern dünyada uygulamaya geçer.

Aksiyon Gerilim Filmleri ve Imdb Puanları

Aksiyon, macera ve gerilimi bir arada yaşamak istediğiniz anlarda izleyebileceğiniz en iyi aksiyon gerilim filmleri;

 • Tetikçi

Filmin orijinal adı Shooter olarak da geçmektedir. Filmde Mark Wahlberg ün kazanmış kusursuz bir nişancıdır. Artık bu işlerle ilgilenmiyor olmasına rağmen çok önemli bir iş için kendisinden yardım istenir. İşi kabul eder fakat bir süre sonra işi verenlerin asıl amacını çözer. Asıl amaç Abd Başkanı’na süikast düzenlemektir. Bu işi çözdüğünde misyonunu tamamen düzelten Mark, planları çözmeye çalışarak başkanı korumayı hedefler. Poınt of Impact romanından uyarlanan bu film aksiyon, macera ve gerilimi bir arada yaşayabilmeniz için idealdir. Tetikçi filminin imdb puanı 7.1’dir. 

 • Kara Şövalye Yükseliyor


2012 yılında yayınlanan film İngiltere yapımıdır. Filmde Lider Bane’nin gizli planları karşısında Bruce ve Batman’ın gücü yetersiz kalıyor. Kedi kadını da kendi tarafına alan Bane Gotham kenti için büyük tehlike oluşturuyor. Batman’ın kendinden güçlü bir rakibe karşı müdaleye verdiği bu aksiyon içeren film 8.4 imdb puanı ile karşımıza çıkıyor.

 • İlk Arınma Gecesi

Filmde 12 saat boyunca tüm suçların serbest olduğu bir konuya değiniliyor. Abd’nin senede bir defa gerçekleşen 12 saatlik yasa dışı kötü olaylar işleniyor. Soluk soluğa bırakan suçlarla dolu, gerilim ve aksiyonu bir arada yaşatan filmler kategorisindeki İlk Arınma Gecesi Ethan Hawke, Lena Headey, Max Burkholder oyuncular kadrosu ile dikkat çekiyor. 5.7 imdb puanına sahip filmin 2.serisini de izleyebilirsiniz.

İçeriği Sevdiklerinizle Paylaşın!

Yorum yapın